Skocz do zawartości

Widelec aluminiowy Mosso


Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry :)

 

Po kilku latach użytkowania sztywnego widelca firmy Force, zamierzam wymienić go na sztywniaka Mosso ( pod V braki, koła 26 cali ). Mój rower to Trek na ramie serii 8000  ( rocznik 2007 ; rama bardzo charakterystyczna czerwono czarna w rozmiarze 19,5 cala - podałem te dane aby ktoś wiedział  jak wygląda ).

Widelec Force zastąpił amortyzator Rock Shox Judy XC skoku 80mm ( długość force taka sama jak długość goleni rock shoxa po odliczeniu ugięcia ).Długość Mosso liczona od osi do dolnej miski sterów jest 2 cm mniejsza od force ( force  44 cm,Mosso 42 ). Dystrybutor Mosso twierdzi , że po montazu widelca obniżenie suportu w tej ramie nie wpłynie na prowadzenie gdyz obniży suport o ok 1 cm. Od kilku lat jezdżę po wyłącznie po utwardzonych szutrowych trasach, asfalcie  i po mieście. W zasadzie przerobiłem górala na szybki rower miejsko trekkingowy :)-kaseta 11-28, opony 26 x 1,5 Schwalbe, korba 22 - 32 -46. Pytanie zasadnicze : czy moge zaryzykować zamontowanie tego widelca Mosso w moim rowerze ? Kilku serwisantów odradziło, twierdząc że w terenie mogę zahaczac o podłoże, ale po cięzkim terenie nie jeżdżę, wiec...?

 

pozdrawiam i czekam na wiążącą odpowiedź, bo sezon się zaczyna i może czas na zmianę widelca ?

 

Odnośnik do komentarza

Hey, włożyłem do mojego Kandsa twentysixera Mosso M5tkę i support mam rzeczywiście ok. 1 cm niżej, ale w żaden sposób nie wpłynęło to negatywnie na jazdę i zaczepianie pedałami u mnie w ogóle nie występuje (w ostrych zakrętach kładziemy się przecież na nogę podniesioną - innej techniki nie znam). Jeżeli będzie Ci to przeszkadzać można pomyśleć o krótszych ramionach korby. Jeździłem nawet przez chwilę (2-3 m-ce) na oponkach 1.25, czyli było jeszcze niżej o ok. 1,5 cm i również zero problemów z przycieraniem pedałami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...