Skocz do zawartości

fabrycznyw Maxxis Overdrive II vs Wormdrive vs?


Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie kupiłem nowy rower, po długim kombinowaniu i przymarkach stanęło na Merida Crossway 500.

Rower będzi uzywany do spokojnej jazdy, miasto i za miastem, jakies 70% utwardzone (asfalt/kostka/szuter itp) a może ze 30% drogi leśne itp.

Fabrycznie jest opona Maxxis Overdrive II 700x40. Na oko nie spodobała mi się głównie dlatego że to prawie slick i obawiam się że w lekkim terenie, jakies koleiny, zakręty, nierówności może być słabo, będzie się ześlizgiwać.

W sklepie popatrzyłem na Wormdrive, znoawu na oko wyglada zacnie, srodek gładki na twarde, boczne zęby polepszą mi trakcję w terenie. Sklep zamieni bez dopłaty - w domu popatrzyłem i w sumie zadna łaska bo Wormdrive sporo tańszy.

Zacząłem teraz czytać opinie o wormdrive i szczerze to zastanawiam się czy tego nie odkręcić. Niby lekka i trzyma się w miarę nieźle choć w terenie bez szału, ale ludzie bardzo narzekają na to że łapią gumy często. A ja nie jestem do tego przyzwyczajony :), od lat mam grube agresywne maxxisy modelu nie pomne i nie pamietam nawet czy kiedyś złapałem na nich gumę, ostanie 5 lat na pewno nie.

Faktycznie widzę że warm EPI ma 27, Over chyba sporo więcej, ale w sumie to nie wiem bo widzę w necie 2 wersje (27 i 60 EPI). Cholera wie co fabryka zakłada tak naprawde nie wiem, nie spisałem danych z opony.

 

Macie jakieś doświadczenia? Może niepotrzebnie myslę od razu o zmianie? Ewentualnie na co to zmienić sugestie?

 

Z góry dzięki za rozjaśnienie tematu.

Sławek.

Odnośnik do komentarza

No własnie słyszałem że wbrew wygladowi i wydawanym dźwiękom stosunkowo dobrze działają na asfalcie i jednoczesnie w miarę robia w lekkim terenie. Kwestia odp ciśnienia rzecz jasna.

I zapewne układu odniesienia kto i z czym porównuje - jak cos jest uniwersalne to nigdzie nie jest idealne. Zobaczymy, polatam na fabrycznych póki co, więcej terenu bedzie dopiero w wakacje. Musze mieć cos uniwersalnego, nie będę zmieniał w zal od planowanej trasy.

Sławek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...