Skocz do zawartości

Rower fitness, czy napewno?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to mój pierwszy wpis więc proszę o wyrozumiałość. Niestety jestem specem w innej dziedzinie natomiast w sprawie rowerów jestem zielony. Uwielbiam jeździć na rowerze i mam dwa rowery górskie, którymi najczęściej jeżdżę po mieście i szosie. Od dawna nie pasuje mi coś w nich, dlatego też chcę nowy. Przeanalizowałem forum oraz porady jednak nie do końca wiem o co mi chodzi. Skłaniam się ku rowerom szosowym bo bardzo lubię szybkość i poczuć zmęczenie, jednak chyba rowery typu fitness bardziej podchodzą pod mój gust. I tu zgodnie z wymienionymi na tym portalu zastanawiam się nad następującymi rowerami:

 - b'twin 520 fb - choć nie wiem czy opona jest nie za wąska, z tego co przeczytałem możliwość zmiany na szerszą też nie za bardzo,

 - cube road sl -  http://allegro.pl/rower-cube-sl-road-black-white-red-25-rabat-i6674753650.html - nie wiem czemu jest tańszy od innych o tej samej nazwie na allegro (stary model?)

 - kross pulso 1 lub pulso 2 (czy to dobra marka?)

 

Być może są inne fajne o których nie wiem, orientacyjna cena 2000 - 2500 proszę więc o poradę w doborze ponieważ jestem zielony odnośnie jakości i rodzaju osprzętu.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza

Cześć, witamy na forum :)

 

Cube SL Road jest sporo tańszy, z tego względu, że sprzedającemu została w ofercie tylko najmniejsza rama (na osoby, tak myślę, poniżej 170 cm wzrostu) i prawie największa (myślę, że na osoby dobijające do 190 cm wzrostu, ale to trzeba byłoby sprawdzić).

 

Faktycznie z włożeniem do B'Twina szerszej opony może być problem, nie każda wejdzie. Docierają do mnie różne sygnały i informacje, że ludziom się udaje wsadzić tam szerszą oponę. Jest nawet zdjęcie na stronie Decathlonu, że ktoś wsadził tam oponę MICHELIN TransWorld Sprint o szerokości 35C. Tak więc coś pokombinować można.

 

Do SL Road'a włożysz spokojnie opony 38C z bieżnikiem semi-slick (gładka na środku, klocki po bokach), a pewnie i szersza by weszła, ale nigdy nie sprawdzałem co się da tam włożyć (sam mam SL Road'a).

 

Kross robi bardzo fajne rowery i dają dobre rabaty za starsze roczniki (15% to standard w tej chwili, ale można szukać większych).

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie.

 

Rower został już kupiony, postawiłem na Kross-a Pulso 2 po obniżce cenowej z 2016 roku. Nie wiedziałem jaki rozmiar ramy, po przeliczeniach (wzrost 180 i długości nogi 83) postawiłem na 21 cali to w Krossie L. Mam nadzieję że trafiłem. Prosiłbym o informację czy jest to dobry rozmiar ponieważ gdzieś przeczytałem że rozmiar L jest dla mężczyzn powyżej 185 cm wzrostu i mam mętlik, mogę jeszcze zmienić rozmiar na M. Proszę o pilną poradę.

Andrzej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...