Skocz do zawartości

Kamera Sportowa


Rekomendowane odpowiedzi

Hero 4 to poprzedni model, ale nawet starsza wersja była dobrej jakości. Seria "Session" jest bardziej kompaktowa, ma mniejszy akumulator, ale czas pracy jest porównywalny (2-2,5h), niemniej ma jeden minus: niewymienny akumulator. Miej to na względzie. Z tego co widzę CHDHA-301 też nie ma możliwości wymiany akumulatora.

 

Ja się zastanawiam właśnie nad Hero 5 (+ akumulator i dwa mocowania na kierownicę), z jednej strony drogo, ale z drugiej już przejechałem się na tańszych konstrukcjach, które szybko się niszczą nawet w mieście, gdy służą tylko jako wideorejestrator.

 

Pamiętaj, że oprócz kamerki musisz kupić sobie mocowania (jedno lub więcej), a one kosztują. Jeśli dobrze kojarzę nie są kompatybilne (jak i akumulatorki) pomiędzy wersjami.

 

Co do cen: jakoś nie powalają: nie są wysokie, ale też nie jakoś wyraźnie niższe od tego co często widzę w sklepach stacjonarnych.

Odnośnik do komentarza

Ja mam GoPro 4 Silver. Patrzę na porównanie z Hero: http://www.cameralah.com/wp/wp-content/uploads/2014/10/hero-4-comparison-table-Low-Res-724x1024.jpg

I dla rowerowych zastosowań, widzę pewne minusy. Hero kręci w 1080p tylko w 30 klatkach na sekundę. Do nagrywania jazdy to moim zdaniem za mało, żeby ruch był przyjemnie płynny.

Nie ma WiFi, czyli nie będziesz miał podglądu na telefonie co filmujesz czy fotografujesz. A wyświetlacza też nie ma.

 

Jeżeli dobrze czytam, to nie da się też jej wyjąć z obudowy wodoszczelnej, nie da się wyjąć baterii, kamerka obsłuży karty tylko do 32 giga. Generalnie same ograniczenia i poucinane funkcjonalności.

 

Jako baaaardzo podstawowa kamerka to GoPro się sprawdzi. Ale poczytaj jeszcze o Xiaomi Yi Action, jest niższej cenie (tyle, że obudowę wodoszczelną trzeba dokupić, chociaż na rower do jazdy w ładną pogodę polecam też ramkę), a opinie o niej są niezłe:  http://www.ceneo.pl/;szukaj-Xiaomi+Yi+Action;0192.htm#crid=102956&pid=7269

Odnośnik do komentarza

Generalnie nie narzekam. Obsługa na dotykowym wyświetlaczu jest bardzo prosta, ma sporo funkcji z których można skorzystać, można podłączyć zewnętrzny mikrofon, na czym mi bardzo zależało. Oryginalne akcesoria bywają koszmarnie drogie. Niektóre można kupić w zamienniku i dają radę, niestety części zamienników alternatywni producenci nie potrafią zrobić tak dobrze jak GoPro i musiałem sięgnąć głębiej do kieszeni, żeby kupić kilka dodatków.

Odnośnik do komentarza

Ja zastanawiam się nad zakupem kolejnej kamerki sportowej. Mam 2 kamerki SJ4000 i zadowolony jestem tylko z tej starszej. Ofkors, obie są oryginalne (zweryfikowane) ale niestety pierwsza delikatnie uszkodziła się (skaza na obiektywie), a druga ma odczuwalne gorsze parametry (słabe kolory zdjęć, filmy pikselizuja etc).

 

PO dłuższym namyśle doszedłem do wniosku, że szarpnę się na nową kamerkę i w zasadzie stanąłem nad 2: Xiaomi YI 2 i Go Pro Hero 5. Z analizy wynika ze wadą Xiaomi jest ... mikrofon. ;] 

Odnośnik do komentarza

W sumie w każdej kamerce, czy tej najtańszej, czy tej najdroższej, mikrofon będzie taki sobie. Zwłaszcza gdy włożysz ją do obudowy wodoszczelnej czy plastikowej ramki.

 

Oczywiście, jeżeli komuś nie zależy jakoś szczególnie na dźwięku i wystarczy mu jako taki dźwięk, to GoPro w tym względzie też daje radę. Ale tak czy owak, jak chce się mieć dobry i wyraźny dźwięk, to bez zewnętrznego mikrofonu się nie obejdzie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...