Skocz do zawartości

Rower crossowy do 1000-1200 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

szukam roweru, którym będę  dojeżdżał do pracy.

Dziennie ok. 15 km, mam ograniczony budżet- max 1200 zł.

Po wstępnym zapoznaniu się z tematem wybór padł na KANDS CROSS LINE 1100 ACERA HIT.

Zależy mi na tym, aby przerzutki były w kasecie, a nie wolnobiegi. Chciałem rownież hamulce tarczowe, jednak wiem że za taką cenę roweru nie dostanę nic ciekawego z takimi hamulcami.

Proszę o Waszą opinię na temat tego roweru oraz o jakąś alternatywę.

Z góry bardzo dziekuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza

O marce "Kands" napisano sporo artykułów. Sam kiedyś przymierzałem się do "Maestro". A to bardzo podobne rowery. Oceny wahają się od zachwytu do poważnych wątpliwości. Ludzie narzekają (lub narzekali, bo dawno nic na ten temat nie czytałem) na gwarancję, suporty, pedały i z tego co pamiętam na regulację. Zdarzały się przypadki uszkodzenia w transporcie i związane z tym problemy (reklamacja, wymiana). Ponoć teraz się to poprawiło. Reszta to same pochwały. Poszukaj we wcześniejszych wpisach Łukasza oraz na 'Forum rowerowym" - artykuł nazywa się bodajże "Test długodystansowy Kands Maestro".

Stosunek ceny do jakości jest tu bezkonkurencyjny ale warto też zerknąć też na markę "Spartakus" i "Lazaro".

Tarcze nie są aż tak istotne tym bardziej w cross-ie. Też Łukasz pisał na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Tak różni się. Osprzęt maestro jest sporo lepszy nić cross line. Amortyzator, przerzutki, manetki, hamulce wypadają lepiej w maestro. Patrzę na ogłoszenia i różnica to ok. 300 zł i wg mnie warto (jeśli możesz) dopłacić do maestro. Rowery podobne ale jednak w szczegółach różne. Może jeszcze ktoś z kolegów się wypowie na temat wyższości napędu opartego na grupie Alivio ale myślę, że ich opinia będzie podobna. 

W każdym razie przekłada się to na lepszą pracę i większą trwałość.

Odnośnik do komentarza

Dziekuje bardzo za podpowiedź .

Niedlugo musze dokonac wyboru.

Mam trzy modele do wyboru Kands Maestro, Remiro Viper i znalazlem jeszcze Lazaro, link ponizej.

http://allegro.pl/lazaro-generation-v2-men-hydraulika-acera-suntour-i6665133169.html

 

Osobiście najbardziej podoba mi się Kands, znalazlem go gdzies w Polsce za 1300 zl. 

Proszę jeszcze o podpowiedzi w dokonaniu dostatecznego wyboru;-) 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...