Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Majer1982

Przedni bagażnik

Polecane posty

Nie znalazłem nigdzie tego tematu a jeśli byłem mało spostrzegawczy to z góry przepraszam. Prosze o pomoc w doborze przedniego bagaznika kompatybilnego z golenia amortyzatora sr suntour nex. Dzieki za pomoc i pozdrawiam !

Chwilowo tylko teoretycznie,  bo w nieogrzewanym garażu ciężko robić jakieś przymiarki ;)

Czytam cały czas na temat przyczepek i widzę, że ludzie jednak mało je używają na wyjazdy. Sakwy chyba są jednak bardzie j uniwersalne.

Odkopuję stary temat. Sprawa dotyczy przedniego bagażnika. Chodzi mi taki po głowie na jakiś dłuższy wypad. Oczywiście można spróbować zapakować się tylko w tylne (do tej pory tak robiłem) albo spróbować BikePacking ale najpierw próba z przednim.

Wpadły mi w oko dwa - Sport Arsenal i Crosso. Wolałbym ten drugi.

Crosso pisze, że ładowność do 15 kg. ale... jeśli będzie zamontowany jedynie na obejmy (bez dodatkowego montażu na piwotach) to jedynie 5 kg! Niestety u mnie siedzi XCM w wersji jedynie pod tarcze więc kiepsko. 

SA pisze, że ładowność 10kg i nie znalazłem żadnych punktów pisanych małym drukiem. Zakładam więc, że zawsze będzie 10 kg. 

Innych bagażników nie mam jak zamontować - brak jakichkolwiek innych otworów montażowych na amorku.

Czy da się bardziej obciążyć Crosso? Nie przychodzi mi żaden dodatkowy sposób podwieszenia bagażnika, tak aby zastąpić montaż na piwotach. ewentualnie może jakieś dodatkowe obejmy/podpórki gdzieś przy osi.

Czy ktoś przerabiał ten temat?