Skocz do zawartości

Przednia lampa. Co wybrać.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie demontaż akumulatora do ładowania i demontaż lampy do ładowania przez usb to ta sama skala trudności :)

Największym minusem lampek ładowanych przez usb jest to że mają wbudowany aku, często jedno ogniwo 18650 a to nie pozwala na długą eksploatację na jednym ładowaniu - akumulator zewnętrzny ma większą pojemność i można ich mieć więcej. Moja lampa potrzebuje do tego długiego czasu na załadowanie, dużo dłuższego niż aku z 4 ogniw 18650 ładowanych dedykowaną, nawet jeśli kiepskiej jakości, ładowarką.

Słabym elementem oświetlenia jest z reguły uchwyt - często gumowe "ucho" w którym latarki nie siedzą zbyt stabilnie - ja do mojego uchwytu zamontowałem opaskę zaciskową pod którą wsuwam lampę do uchwytu - to wystarczy do stabilnego trzymania jej.

 

Na forumrowerowe.org jest masa tematów o oświetleniu, w tym temat co wybrać na polskim rynku w budżecie 50 do 150 zł. Jest też forum swiatelka.pl które jest poświęcone wyłącznie oświetleniu wszelakiej maści, w tym dział rowerowy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Też mi sie wydaje, że to raczej to samo, wschodnie źródło jesli chodzi o producenta i bliżej do 200 niż cokolwiek wyżej. Ja mam tez z tego kierunku (prezent), taka dwulampkowa (coś jak lornetka:))) z opcją mrugających kółeczek (otoczki lampek) i raczej nie jest to świetlny zabójca:) Chociaż widac przyzwoicie. Atak BTW - która lampka daje gwarantowane, wspomniane wyżej minimum 500 lumenów?

Odnośnik do komentarza

Lampki Supernova używa Spec w swoich rowerach Crossover więc chyba niezłe jakościowo.

Co do lampki z allegro reklamowanej jako 1800 lumenów to gdzieś czytałem że zmierzono faktycznie koło 900. W każdym razie moja świeci bardzo podobnie jak moje światła mijania w moim samochodzie. Mam też bajeranckie lampki Infini Lava. Podobno 80 lumenów. Do miasta gdzie święcą lampy są oczywiście ok ale spróbuj coś zobaczyć z nimi w lesie lub na nieoświetlonej wiejskiej drodze.

Tu gość ma niezłe testy i porównania:

http://www.light-test.info/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=6&Itemid=55&lang=pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...