Skocz do zawartości

Cross vs rekreacyjny MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy pada pytanie jaki rower na ścieżki polne,leśne i szutrowe przeważnie odpowiadamy że crossowy bo najbardziej uniwersalny.Ale czy tak jest faktycznie, czy mtb z mniej sportową geometrią nie byłby lepszy?Szersze oponki, większy skok amorka to plusy takiego roweru.Z kolei za crossem przemawia korba(48-38-28) więc i szybkość.

A jak wy uważacie? Cross, MTB czy może jeszcze coś innego.Ciekaw jestem waszych przemyśleń.

Odnośnik do komentarza

Napisałem tu w jakimś wątku że chciałbym wypróbować taki 29-er, który miałby w miarę sportową geometrię ala mój Spec Crave, amor RS olejowo-sprężynowy, dobre tarczówki mechaniczne i i osprzęt Deore/SLX. Byłby to dobry uniwersalny rower do wszystkiego. Czy potrójna korba jest potrzebna? Nie wydaje mi się. Mam 2x10, 38x24 na 11-36 i raczej na off roadzie więcej nie potrzebuję. Czy w pełni wystarczy będę wiedział w 2017 roku gdzie planuję ściganie w MTB. Moje doświadczenia z napędami trzyrzędowymi w terenie są negatywne. 48x38x28 to dobry napęd ale do roweru wyprawowego na asfalty. A jak z sakwami to raczej 44x36x26.  Z tym że Ty piszesz mniej sportowa geometria. Dla tych co jeżdżą bardziej rekreacyjnie rzeczywiście mniej sportowa. Dla tych co bardziej napierają, bardziej sportowa.

 

Do tego dwa komplety kół, jedne bardziej off roadowe, drugi bardziej crossowe i mamy to co trzeba. A dlaczego amor nie powietrzny i tarczówki nie hydrauliczne? Żeby obniżyć koszty utrzymania i zawodność komponentów. Z tym że cross nadal pozostaje bardzo uniwersalnym rowerem w lekki teren, szutry i miasto.

Odnośnik do komentarza

Pytanie moim zdaniem jest też inne, czy taki "odchudzony" rower MTB jest jeszcze rowerem tego typu?  Od tego są inne modele oraz klasy jak uniwersalny cross, który znakomicie posłuży właśnie do ścieżek leśnych czy polnych. Subiektywnym odczuciem będzie także wygoda jaką zapewnia , do każdego z nich zarówno Crossa jak i MTB trzeba się wcześniej przymierzyć i samemu sprawdzić co dla nas będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...