Skocz do zawartości

CUBE LTD PRO 29 2016 Blackline


michal7187

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Po wielu miesiącach poszukiwań i nagłych zwrotach akcji w końcu udało się kupić upragniony rower MTB.
Ostatecznie wybór padł na Cube LTD Pro 2x z rocznika 2016.

 

Rower został zakupiony przez Allegro w bardzo fajnej cenie. Miałem też możliwość zakupu po tej samej cenie już model 2017 (sprzedawca mówił, że ma trochę lepsze piasty), ale wersja kolorystyczna mi nie przypadła do gustu. Nie obyło się bez przygód po drodze. Sprzedający zamiast wersji 2x, wysłał przez pomyłkę wersję 3x (3 przełożenia z przodu), ale błąd ten szybko został naprawiony.
Rowerek jak na razie stacjonuje w domu. Pogoda nie sprzyja, brak ubrań na tego typu pogodę jeszcze + jestem chory :)

Planowane zakupy w związku z rowerem:

- ubrania na jesień/zima

- buty SPD (pedały mam jeszcze jak kupowałem szosę).

- lampki na przód + tył

- uchwyt na bidon/y

- bidon/y

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny rower. Podoba mi się ta kolorystyka i dbanie przez Cube o drobne szczegóły. Zawsze mnie cieszy jak ktoś tu z forum kupi coś porządnego a nie jakiegoś makrokesza. Tak jak Krzysiek napisał teraz będą dodatkowe wydatki. Takie zalecane przeze mnie:

 

1. Zapasowy hak przerzutki. Haki przerzutki pękają w rowerach MTB ze 4 albo i więcej razy częściej, niż na szosie. Jak będziesz ostro napierać i hak pęknie, szczególnie gdzieś na wyjeździe to jesteś uziemiony. Szansa na dostanie identycznego w najbliższym sklepie rowerowym jest bliska zera.

2. Bidony. Polecam zdecydowanie nieśmierdzące. Od paru lat jak ja i mój młody mamy Specialized Purist Watergate to nie używamy już żadnych innych. Ten akurat bidon jest pokryty od środka szkłem mineralnym przez co nie śmierdzi i nie przejmuje zapachów płynów i ma rozkładany na części ustnik który można domyć do czysta. Z bidonu z otwartym ustnikiem też nie cieknie nawet jak jest do góry nogami bo cieknie tylko jak go ściśniesz. Jest też wersja termiczna, bardziej na lato żeby chłodzić niż na zimę ale zimą też używam. Trzyma ciepło max godzinę. Zimno latem dłużej. Te bidony występują w dwóch rozmiarach 22 i 26 uncji czyli 0,6 i 0,7 litra. Występują też z innymi ustnikami.

3. Koszyki. Ja akurat najlepiej lubię albo klasyczne koszyki aluminiowe z wkładaniem klasycznym bidonu od góry albo plastikowe z wkładaniem bocznym. Z aluminiowych najbardziej mi podpasował Barbieri, taki jak tu:

http://punkxtr.blox.pl/html/1310721,262146,14,15.html?8,2009

Ale obecnie są chyba w PL niedostępne, kiedyś były po 15 zł. Ale inne firmy mają podobny design z tymi plastikowymi elementami nie rysującymi bidonów. Swoją droga w tym linku jest opis najlepszego termosu rowerowego na zimę z jakim miałem do czynienia.

Jeśli chodzi o koszyki do których bidon wkładamy bokiem to ja korzystam ze Specialized Zee Cage. Są lewe i prawe: http://legacy.specialized.com/pl/pl/ftb/bottles-cages/cages/zee-cage-ii-right. Tani nie jest ale zaletą jest to że jak nie ma miejsca w ramie żeby wyciągnąć bidon go góry, szczególnie 0,7l które używam, to się dobrze sprawdza.

4. Box na narzędzia albo podsiodłówka. Zaletą boxu jest, szczególnie zimą że jego wnętrze pozostaje suche i jest łatwo przenośny. Do tylnej kieszonki bluzy tez można schować. Takie boxy robi teraz kupę firm. Łukasz ma opis jakiegoś na swoim blogu. Ja mam z Decathlonu 0,5 i 0,7 litra. Do 0,5 wchodzi jedna dętka, łyżki do opon, łatki i nieduży multitool. 0,7 jest bez sensu. Miałem nadzieję że wejdzie tam pompka ale jest za krótki. Albo kupię 0,9l z SKS albo 0,8l składany z trzech części Zefala, który można zrobić krótszy lub dłuższy. Podsiodłówski stosuję na szosie gdzie mam w niej dętke, łzyżki i łatki a pompkę na ramie. W MTB wszystko się syfi błotem i kurzem więc box praktyczniejszy.

5. Zestaw łyżki i łatki z Decathlonu. 14,99 zł. Najlepsze łyżki IMHO i dobre łatki i klej do nich. MUST HAVE.

6. Multitool. Do wyboru, do koloru. Najmniejszy i jeden z najlżeszych, mój ulubiony, jest taki:

http://www.decathlon.pl/narzdzie-wielofunkcyjne-multitool-compact-id_8246924.html

7. Dętki zapasowe. Kupuję z Decathlonu. Tylko zawór Presta.

8. Pomka. Co kto lubi. Nie mam jakichś hitów do polecenia. Mam różne. Używam najczęściej w MTB starą Vettę ale na szosie mam pompkę Speca, całą aluminiową bo wszystkie plastikowe elementy prędzej czy później się rozpadają. Dobrze żeby pasowała do takiego plastikowego boxu.

9. Oświetlenie. Temat rzeka. Wiele opinii. Ja mam drogie ale bardzo fajne Infini Lava do miasta. Przepłacone ale dostałem w prezencie więc nie pomstuję :) A do jazdy po zmroku w terenie chińczyka z diodą Cree a Allegro za 100 zł.

10. U-lock albo folding lock jeśli zamierzasz gdzieś zostawić, choćby na chwilę. Kryptonite albo OnGuard albo ewentualnie składany wynalazek z kilku prętow, folding lock. Ja mam akurat Abus Bordo, drogi jak pies, też w prezencie :) Pewnie jakieś chińczyki skopiowały design i może można dostać taniej jakiś sensowny zamiennik.

11. Błotnik/błotniki jeśli ktoś używa. Na tył używam najczęściej Ass Saver z Decathlonu za grosze. http://www.decathlon.pl/botnik-flash-mtb-tylny-czarny-id_8327783.html. Kawał plastiku wkładany pod siodełko. Z przodu albo nic albo SKS ShockBlade.

 

Wiesz że na tylnej przerzutce jest sprzęgło napinające łańcuch? W terenie należy jeździć w pozycji ON a po asfalcie OFF.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...