Skocz do zawartości

Triban czy Fitness?


Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że tak jest jak mówi NoOnesThere. Ja od siebie dodam, że ręce cierpną też od nadmiernego ucisku na dłonie. Ja miałem taki problem kiedy miałem źle ustawiony kąt siodełka. W starym rowerze miałem nos siedziska za bardzo pochylony ku dołowi, przez co "spadałem" w kierunku kierownicy i opierałem się głównie na rękach. 

Jak nie to przyczyną mogą być wibracje - wtedy musisz zmienić chwyty kierownicy na żelowe, ergonomiczne. Spróbuj też upuścić 0,5 bara z przedniej opony i pracuj łokciami.

Odnośnik do komentarza

Kurczę, nawet po krótkiej jeździe bolą ręce, łokcie. Nie wiem, co zrobić, na rowerze szosowym z barankiem byłoby tak samo? Myślę o sprzedaży...

Następnym razem wybierz sobie rower, przymierz w sklepie i kup przez internet, jeżeli będzie taniej (dużo tanie tak min. 500 zł ), bo jak nie to lepiej mieć ze sklepu stacjonarnego. Sprzedawca na ogół czuje się zobligowany, aby rower który masz od niego był ok. Nie mówię o tym "patafonie", który mi siodełko sprzedał :D

Odnośnik do komentarza

Trochę was chłopaki nie rozumiem. Kupujecie rower fitness typu szosówka z prosta kierownicą do szybkiej jazdy po asfalcie a teraz ustawiacie mostek do góry i jeszcze rozważacie regulowany i mówicie że nie ma komfortu. To po co było kupować taki rower? Wiadomo było ze nie będzie na nim za wiele komfortu bo nie jest amortyzowany. Trzeba może było kupić crossa. Albo sprzedajcie i kupcie sobie amortyzowany albo załóżcie najszersze możliwe opony jakie tam wejdą i obniżcie ciśnienie do dopuszczalnego minimalnego przy którym nie dobija dętki. To jest tak samo jak z samochodem sportowym który ma twarde zawieszenie i kiepską amortyzacje bo ma jechać szybko a nie komfortowo. Jak ktoś chce komfortowy to kupuje vana.

Odnośnik do komentarza

Lata przyzwyczajeń też robią swoje. Na rowerze musisz się przede wszystkim czuć dobrze, pewnie. Marka i osprzęt to są kwestie drugorzędne w jeździe rekreacyjnej, czy turystycznej.

Nie mówię, że ten rower Ci polecam, ale też z podobną geometrią: 

https://www.giant-bicycles.com/pl/escape-1

 

Pochodź po sklepach w tym tygodniu i przymierz różne rowerki, a zobaczysz w czym tkwi problem. Zobacz szosę, przełaj, górala 29, crossa, fitnessa, trekkinga i oceń, który jest najwygodniejszy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...