Skocz do zawartości

Triban czy Fitness?


Rekomendowane odpowiedzi

Masz 14 dni na zwrot towaru.

Niestety to jest wada zakupów przez Internet. W stacjonarnym sklepie masz możliwość dotknięcia roweru, przymierzenia go i często przejechania się na nim. W sieci tego nie zrobisz. Z Pellsem jest ciężko, bo nie sprzedają go w każdym większym mieście i nie masz możliwości przymierzenia maszyny. 

Szkoda by było gdybyś się miotał na źle dobranej ramie, bo rowerek jest fajny.

Jeżeli by nie chcieli wymienić, to ich zapytaj - "co mam zrobić w takim razie z za małym rowerem ???"

 

Właśnie uzyskałem odpowiedź, że niestety nie mogę go wymienić i w zasadzie to rozumiem ich, bo przecież przejechałem się na rowerze. 

 

Tym oto sposobem kupiłem swój pierwszy porządny rower, prawie za 3k, który jest dla mnie za mały...

 

 

edit. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupem to zapraszam.

Odnośnik do komentarza

Szysza91 w takim razie ta firma jest nie w porządku. A co miałeś z tym rowerem robić ? Postawić sobie na kominku ? Nazwałbym takie zachowanie sprzedawcy oszustwem. Mówią najpierw, że będzie na Ciebie pasować, a jak nie pasuje, to mówią, że już nie możesz wymienić !!! Przecież to nie jest spożywka. Tragedia nie firma. Nie oddajesz go z pękniętą ramą. Wkur..ją mnie tacy "sprzedawcy". Dobrze wiedzieć, że ten sklep tak traktuje klienta i omijać go z daleka.

 

 Możesz spróbować założyć dłuższy mostek jeżeli rower jest za krótki dla Ciebie.

 

Szysza jak Ci się jeździ ? Co Ci przeszkadza ?

 

Ps. Ja bym na Twoim miejscu jednak pogadał z rzecznikiem praw konsumenta. 3 tys. to za duża kwota, aby odpuścić. Sprzedasz go na allegro za 2000 zł, albo nie sprzedasz.

Odnośnik do komentarza

Chyba jedyne co mi przeszkadza to nisko położona kierownica (mogę zamontować regulowany mostek), ale ciężko mi powiedzieć na tę chwilę bo nie miałem kolejnej okazji pojeździć.

 

Co do sklepu to sam nie wiem co o nich myśleć, niby to ja wybrałem rozmiar i faktycznie jeździłem na nim przed zapytaniem o wymianę. Zadzwoniłem z ciekawości do decathlonu i na pytanie czy mogę wymienić rower zakupiony u nich pomimo, że jeździłem na nim, stwierdzili że jeżeli nie ma widocznych śladów używania to nie będzie problemu.

 

 Jakie macie doświadczenie w kwestii wymiany roweru? 

 

p.s. rower kupiłem na firmę, odbiera mi to prawo do zwrotu w ciągu 14 dni.

Odnośnik do komentarza

Zdenerwowałem się trochę, bo przypomniała mi się sytuacja, kiedy wymieniałem siodełko w swoim rowerze. Potrzebowałem siodło do mtb,a koleś wcisnął mi za 170 zł siedzisko do jazdy w pozycji wyprostowanej. Doskonale zdawał sobie sprawę, że nie będzie pasowało, bo startuje amatorsko w mtb. Po 1 km jazdy już wiedziałem, że będę obijał udami o siodło i poszedłem na drugi dzień, aby je zwrócić. Miałem przy sobie paragon. "Sprzedawca" odparł, że: "siodełko jest w stanie idealnym, nieuszkodzone, jest paragon, ale nie ma opakowania" :D Odparłem, że ma pan w sklepie pełno siodełek bez opakowań, na co "sprzedawca" powiedział: "tak, ale to siodełko musi mieć opakowanie". Powiedziałem mu kilka słów prawdy, obsmarowałem w Internecie i zamontowałem siodełko w rowerze stacjonarnym mojej Kobity. 

 

Bez urazy Panowie, ale patrzę na to inaczej. Kupujesz nowy rower po to, aby był dopasowany do Ciebie, a nie żeby się do niego musieć przyzwyczajać. Rowery fitness są dla zwykłych śmiertelników.

Ten sklep, w którym kupiliście rowery naprawdę rozczarowuje. 

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem dodać, że też kupiłem siodełko w Decathlonie. Bardzo wygodne, ale graficznie nie pasowało do mojego roweru (Selle Italy z jakimiś gwiazdkami). Na drugi dzień przyszedłem oddać. Sprzedawczyni bez żadnych pytań wypisała zwrot i oddała mi kasę. Tak postępuje porządna firma. Do takiego sklepu jeszcze wrócę.

 

Desertsky fitness Pells'a wygląda porządnie. Widać po ramie i kołach, że jest lekki i szybki, tylko zachowanie tego sklepu jest poniżej krytyki. Jest po prostu gówniane. Klient ma prawo zwrócić nieuszkodzony towar bez jakichkolwiek tłumaczeń. 

Jeżeli nie bolą Cię plecy, nadgarstki czy kolana to jest ok. 

Odnośnik do komentarza

Chyba jedyne co mi przeszkadza to nisko położona kierownica (mogę zamontować regulowany mostek), ale ciężko mi powiedzieć na tę chwilę bo nie miałem kolejnej okazji pojeździć.

 

Co do sklepu to sam nie wiem co o nich myśleć, niby to ja wybrałem rozmiar i faktycznie jeździłem na nim przed zapytaniem o wymianę. Zadzwoniłem z ciekawości do decathlonu i na pytanie czy mogę wymienić rower zakupiony u nich pomimo, że jeździłem na nim, stwierdzili że jeżeli nie ma widocznych śladów używania to nie będzie problemu.

 

 Jakie macie doświadczenie w kwestii wymiany roweru? 

 

p.s. rower kupiłem na firmę, odbiera mi to prawo do zwrotu w ciągu 14 dni.

 

Zrobiłeś błąd, który mi jako prowadzącemu działalność gospodarczą też się parę razy przytrafił. Zawsze kupuj tego typu rzeczy na paragon. Masz potem pewien czas (chyba 3 miesiące) na przesłanie paragonu z kasy fiskalnej do sprzedawcy i zamianę go na fakturę. Czasem warto kupić coś wyłącznie na paragon ze względu na 24-miesięczną a czasem 36-miesięczną gwarancję. Np. na akumulator samochodowy. Mój ostatnio szlag trafił po 14-miesiacach i sprzedawca nie uznał reklamacji bo kupiony na fakturę. Kolejny kupiłem na paragon.

Odnośnik do komentarza

Może masz źle poustawiany rower po prostu? Jest parę prostych metod, żeby to sprawdzić. Wysokość siodełka powinna być tak ustawiona, że siedząc na rowerze z piętą położoną na pedale i korbą ustawioną wzdłuż rury podsiodłowej powinieneś mieć wyprostowaną nogę. Jeśli chodzi o ustawienie siodła przód-tył to jego odległość względem suportu powinna być taka, aby pion opuszczony z czubka Twojego kolana (w momencie gdy korba jest równolegle do ziemi) przecinał oś pedału. Jak już masz ustawione siodło siadasz na rower i patrzysz na kierownicę. Powinna ona zasłaniać piastę przedniego koła. Jeśli tak nie jest, ale różnica jest niewielka (gdzieś tak do 2-3cm) to można ją skorygować długością mostka. Jeśli różnica jest duża no to niestety zmiana ramy... Opisane metody są "chałupnicze", ale pozwalają ustalić wyjściową pozycję na rowerze. Oczywiście jeśli ktoś chce zrobić to dokładnie to trzeba sobie zafundować profesjonalny bike fitting :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...