Skocz do zawartości

Triban czy Fitness?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zrobiłem jazdę próbną. Bardzo dobrze się jeździ, komfortowo, mój stary giant nie ma startu, rower szybko przyśpiesza, przerzutki działają bardzo dobrze, tylko muszę się przyzwyczaić do pozycji na rowerze, ostatnie 2 lata jeździłem na trekingu z giętą kierownicą, ale myślę, że szybko się przyzwyczaję, reasumując: UDANY ZAKUP.

Efekt nowego roweru :D Udanej jazdy

Odnośnik do komentarza

Mój błąd bo nawet nie sprawdzałem rozmiarówek tylko wywnioskowałem, że jesteś wyższy i się wahałeś  to wziąłem mniejszy. Zaraz idę trochę dłużej pojeździć, żeby sprawdzić jak będzie, ale w zasadzie to chyba tylko kwestia przyzwyczajenia się. Po krótkiej przejażdżce nie czułem żeby coś było nie tak, ale było dziwnie po przesiadce z za dużego Gianta 21".

 

p.s. Wyliczeń rozmiaru dokonałem na podstawie instrukcji z bloga, gdzie przy nodze 83 i rowerze typu fitness wyszedł rozmiar (długość od środka supportu do końca pionowej rurki ramy) 52cm, a L-ka tego modelu ma 51cm.

Odnośnik do komentarza

Jeździ się "inaczej" niż na moim starym wielkim Giancie, będę musiał się przyzwyczaić. Wczoraj przejechałem trochę dłuższy kawałek i jestem zadowolony. Fitness z karbonowym widelcem sprawdza się bezproblemowo przy jeździe nawet po gorszych drogach, krawężnikach (nawet przy standardowych oponach 32). Rower bez amortyzatora był dobrą decyzją.

 

Muszę tylko pogodzić się z wyborem złego rozmiaru bo męczy mnie to, ale to problem tylko z psychiką bo podczas jazdy nie odczuwam żeby był za mały.

Odnośnik do komentarza

Jeździ się "inaczej" niż na moim starym wielkim Giancie, będę musiał się przyzwyczaić. Wczoraj przejechałem trochę dłuższy kawałek i jestem zadowolony. Fitness z karbonowym widelcem sprawdza się bezproblemowo przy jeździe nawet po gorszych drogach, krawężnikach (nawet przy standardowych oponach 32). Rower bez amortyzatora był dobrą decyzją.

 

Muszę tylko pogodzić się z wyborem złego rozmiaru bo męczy mnie to, ale to problem tylko z psychiką bo podczas jazdy nie odczuwam żeby był za mały.

Dostałeś ten rower za darmo, że musisz się pogodzić z za małą ramą ? Zapłaciłeś za rower i masz takie samo prawo jak wszyscy, aby jeździć komfortowo. Jeżeli rama jest za mała lub za duża, to wymień rower. Wielkość ramy, to nie jest kwestia psychiki :) Ramy się tworzy pod konkretną długość nóg, tułowia.

Ja po raz trzeci jeżdżę na Giancie i zawsze dobieram ramę pod siebie. Najpierw siadam i sprawdzam czy jest mi wygodnie, a potem jadę na rowerze. Jak pasuje to biorę, jak nie to nie. U mnie to jest giantowskie 18". Najpierw najtańszy model GSR 400 na stali Hi-Ten, potem Terrago na Cr-mo, a teraz Talon na alu. Na każdej z tych ram jeździ mi się komfortowo. Pierwszego sprzedałem i jeździ do dzisiaj, a drugim jeździ obecnie mój Ojciec.

Odnośnik do komentarza

Dostałeś ten rower za darmo, że musisz się pogodzić z za małą ramą ? Zapłaciłeś za rower i masz takie samo prawo jak wszyscy, aby jeździć komfortowo. Jeżeli rama jest za mała lub za duża, to wymień rower. Wielkość ramy, to nie jest kwestia psychiki :) Ramy się tworzy pod konkretną długość nóg, tułowia.

Ja po raz trzeci jeżdżę na Giancie i zawsze dobieram ramę pod siebie. Najpierw siadam i sprawdzam czy jest mi wygodnie, a potem jadę na rowerze. Jak pasuje to biorę, jak nie to nie. U mnie to jest giantowskie 18". Najpierw najtańszy model GSR 400 na stali Hi-Ten, potem Terrago na Cr-mo, a teraz Talon na alu. Na każdej z tych ram jeździ mi się komfortowo. Pierwszego sprzedałem i jeździ do dzisiaj, a drugim jeździ obecnie mój Ojciec.

Niestety przy skręcanie przewrócił się i są zarysowania na kierownicy, uznałem że to przekreśla możliwość wymiany. Jutro dla pewności zadzwonię do sklepu i upewnię się.

 

Co do kierownicy to faktyczne też zastanawiałem się, czy nie jest dla mnie na nisko.

 

P.s. Jesteśmy innymi osobami chyba, że mam rozdwojenie osobowości i właśnie dowiaduje się tego.

 

 

edit. Dzwoniłem, bardzo miła Pani zajęła się sprawą, ale musi skonsultować możliwość wymiany z przełożonym, bo według standardowych procedur, taką możliwość utraciłem po jeździe na rowerze.

Odnośnik do komentarza

Masz 14 dni na zwrot towaru.

Niestety to jest wada zakupów przez Internet. W stacjonarnym sklepie masz możliwość dotknięcia roweru, przymierzenia go i często przejechania się na nim. W sieci tego nie zrobisz. Z Pellsem jest ciężko, bo nie sprzedają go w każdym większym mieście i nie masz możliwości przymierzenia maszyny. 

Szkoda by było gdybyś się miotał na źle dobranej ramie, bo rowerek jest fajny.

Jeżeli by nie chcieli wymienić, to ich zapytaj - "co mam zrobić w takim razie z za małym rowerem ???"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...