Skocz do zawartości

Izotonik i inne mikstury na wycieczki rowerowe


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam, to potrzebujemy wody + minerały + cukier. Woda jak to woda, minerały z odrobiny soli dodanej do napoju (no i z samej wody rownież), cukier z soku owocowego. Cytrusy są tak samo zdrowe jak i nasze rodzime owoce. Ale jak dodasz do tego ilość chemii jaka w nich jest to już nie specjalnie.

Ja dolewam do smaku. Czasem mieszam wodę z sokiem jabłkowym. Nie jest za słodko, a smakuje lepiej niż zwykła woda. :D

Tylko nie wsypuj za dużo soli. Ja tak raz zrobiłem :wacko:

Odnośnik do komentarza

Zależy od składu. W Królewskim jest akurat słód jęczmienny, więc odpada. A jako że generalnie żyję z minimalną ilością alkoholu (to już nawet nie kwestia uczuleń czy idei, ale zwyczajnie preferencji), toteż raz na czas kupuję sobie w Biedronce buteleczkę bezglutenowego Kustosza (typ lager, jeśli komuś coś to mówi). Lubię go za to, że jest tani i mały - 330ml, które raz udało mi się kupić za jedyne 1,45zł (normalnie chyba około 2zł). Pewnie już ta cena świadczy, że to kiepski trunek, ale ja się nie znam, piję może raz na miesiąc (i to nie każdy), na smak nie narzekam, więc mnie zadowala ;) Raz kupiłam jakieś drogocenne piwo bezglutenowe w Tesco. Okropieństwo, jakie to było gorzkie.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałam, alkohol lubię nieszczególnie, ale pewien wyjątek stanowi dla mnie cydr (wyjątek taki, że jak piwa piję może butelkę w miesiącach letnich, to tego czasem zdarzy mi się jednorazowo ponad pół litra :P). Wspominam o tym właśnie dlatego, że mamy taką lokalną sieć sklepów alkoholowych - Al. Capone, którzy m.in. warzą swoje piwo (Piwo Tarnowskie) i robią cydr (Ale Cydr), który bardzo mi podszedł. Natomiast piwa niestety nie próbowałam, więc wszystko przed Wami ;)

Odnośnik do komentarza

woda, miód, mięta, trochę soli (najlepiej kłodawskiej, morskiej, himalajskiej) i jakiś owoc. Obojętnie jaki. co do osmonalności, to mam do tego mieszane uczucia :] Uważam, że to bardziej chwyt marketingowy, niz faktycznie ona co daje. Otóż przewpod pokarmowy nigdy nie jest pusty i zanim nam taki izotonik się wchłonie, to się wybełta z ta treścią i po osmonalności nie pozostaje śladu heheh Lepiej zwrócić uwagę na ilość cukru pod tym kątem, aby dostarczyć nam odpowiedniej ilości energii ale też, aby nas nie zamuliło.

Odnośnik do komentarza

Ja początkowo kupowałam Powerade, a ponieważ poszłabym z torbami, stosując go regularnie, sięgnęłam po decathlonowy proszek ISO+. Na samym początku podchodziłam do nich jako do marketingowego chwytu, bo na co mi to, jeśli nie jestem wyczynowcem (a jakbym była, to przecież nikt z nich na Poweradzie i tak nie ciągnie :P). Szybko okazało się jednak, że odkąd piję je zamiast wody, ani raz jeszcze nie miałam zakwasów, obojętnie, jak wiele przerwy w jeździe robiłam (chodzi oczywiście o tygodnie lub miesiące bez roweru, a nie postoje na poboczu ;)). Dlatego się trochę od izotoników "uzależniłam", że już o atrakcyjnym smaku nie wspomnę (faktem jednak jest, że na rowerze po iluś tam kilometrach chyba wszystko smakuje ;)). No, ale niestety, na to mi przyszło, że teraz muszę radzić sobie jakoś inaczej.

Odnośnik do komentarza

Plusem izotoników, hipotoników i hipertoników :), także tych robionych z proszku samemu jest to, że posiadają witaminy i minerały, które są uzupełniane podczas jazdy. Niektóre posiadają śladowe ich ilości ale zawsze jednak coś zawierają. Także lepiej nawadniają organizm niż zwykła woda. Ja izotoniki kupuje z reguły gdy jadę dalej w trasę na kilku lub kilkudziesięcio dniowe podróże. W codziennych przejażdżkach blisko miejsca zamieszkania, to raczej zwykła woda. Kilka razy zdarzało się mi robić taki domowy izotonik ale jakoś ostatnio brak mi do tego chęci (lenistwo). Zwykła woda ma taki jeden plus jeśli używamy bidonu, nie trzeba go potem szorować z cukry i barwników :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...