Skocz do zawartości

Rower do 4000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem roweru do XC/maraton w cenie max 4000zł. Najlepiej jeśli będzie używany, lecz zadbany i w nienagannym stanie. Dobrze by było gdyby rama była karbonowa, amor powietrzny, osprzęt minimum SLX/XT. Koła tylko i jedynie 29", bo na takich czuję się najlepiej. Mam 180cm wzrostu, rama 18-19" Do tej pory śmigam na Krossie Level a2 z 2012 i czas zmienić na coś lepszego. Służyłby mi do ścigania się w amatorskich zawodach i maratonach. Lubię jeździć też na wycieczki 20-70km. Temat z SPD mam już ogarnięty :D  

Oto propozycja, nad którą się zastanawiam: 

http://allegro.pl/super-mtb-carbon-30g-xt-slx-29er-super-stan-i6522110284.html

Odnośnik do komentarza

Bardzo jestem ciekaw co znajdziesz bo nie po to się kupuje karbon z SLX/XT żeby go nie używać. Ale obecny rząd mówi że cuda się zdarzają...

Ale ten z linku wygląda nieźle. Żeby był bardzo dobry stan to rower musi być roczny. IMHO w tym rowerze blaty korby, łańcuch i kaseta wkrótce do wymiany. Jeśli kaseta i łancuch XT to 300 zł. Ale że korba jest pozagrupowa klasy z grubsza Alivio to raczej wymiana na SLX za 400.  Plus min. 300 zł pełny przegląd amora. Tektro Auriga rózne opinie. Ogólnie na początek dorzucisz 1000 i jeszcze będziesz miał nieznany stan hamulców, brak blokady skoku, nieznany stan piast i ramę i amor bez gwarancji.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 2x10 38x24 na 11-36. Nie brakuje mi przełożeń ani z górki ani pod górkę. Ja kupując rower starałbym się skalkulować też koszt utrzymania roweru. Im lepszy rower tym koszty większe. Testuję od czasu do czasu różne topowe rowery, głównie Specialized, bo to moja ulubiona marka i rozmawiam z mechanikami. Zgodnie twierdzą że koszt utrzymania napędu 1x11 jest większy niż 2x10. Przekosy są większe a łańcuch cieńszy. W związku z tym szybsze zużycie jego i kasety niż w 2x10 a więc częstsze wymiany. A kaseta do 11 też jest droższa niż do 10. A 1x10? Może dobry pomysł. Ale na pewno nie z blatem 38. Max 34. Z górki może brakować ale ostatecznie z górki można nie pedałować :) Jeździłem na paru rowerach 1x11 i było w porządku. Ale jeżdżąc w Kotlinie Kłodzkiej w tym roku pod bardzo sztywny długi podjazd, blisko 20% potrzebowałem 24x36. To odpowiada 28x42. Z tym że ja się jeszcze nie ścigam w maratonach. Jeszcze :) Ale się przymierzam bo ostatnio jak pojechałem z takimi co się ścigają to dawałem radę utrzymać im się na kole :)

 

Jeśli chodzi o hamulce Avid DB3 to są OEMową wersją starych Avidów Elixirów. Jest to bardzo kiepska konstrukcja która po paru latach ma straszne luzy których nie da się zlikwidować. Więc po paru latach są praktycznie do wyrzucenia. Mamy takie w rowerze mojego młodego. Odradzam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

To znowu ja. Niezdecydowałem się do tej pory na rower, czasu mam do marca, ale ostatnio wyszperałem nowego Krossa Levela b9 2016 za 3500zł. Wydaje mi się, że to całkiem dobra cena jak na karbon 29er. Na pierwszy rzut zmianiłbym w nim koła i opony oraz amortyzator na sztywny widelec. Seryjnie rower waży bodajże 12.3kg. Chciałbym osiągnąć wagę +- 10kg. Moje pyatnie jest taki czy opłaca się go kupować?

Odnośnik do komentarza

3500 to bardzo dobry deal. Daj znać gdzie znalazłeś bo kolega by chętnie takiego kupił. 10 kg trudno osiągnąć na tym rowerze. Musiałbyś wymienić wszystko oprócz ramy. Ale na sztywnym widelcu łatwiej. Pytanie tylko jeśli uszkodzisz ramę to czy Kross uzna gwarancję. Daj znać jakbyś pozbywał się amora. Ktoś z moich znajomych chętnie kupi jeśli za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Niezdecydowałem się jednak na tego Krossa, ale mój budżet podskoczył do 5700zł. Ostatnio znalazłem Kellysa stage 50 2016 za 5650zł. Moje pyatnie jest takie czy się opłaca go brać w takiej cenie? Seryjnie w nim są zamontowane koła mavic crossride light na piastach xt. Myślę, że powinny zdać egzamin lepiej niż te zamontowane w levelu b9. Kellysie jest też osprzęt o klasę wyżej, a co ważne lepszy amor. Może jakieś lepsze oferty rowerków w tej cenie? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...