Skocz do zawartości

Cube LTD PRO 2x vs Kross B8 Rio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Zastanawiam się nad zakupem roweru :

1. Cube LTD PRO 2x 2016 - cena 4300 rozm,. 21

2. Kross B8 Rio 2016 - cena 4000 zł rozm. L

 

Mam 190 cm , waga 100 kg oraz długość nogi 89.

 

Rower ma służyć do miasto/teren - 50/50

 

Link do roweru :

1. http://cube.pl/rowery_2016/mtb-hardtail/ltd/cube-ltd-pro-2x-green-n-kiwi-2016/

2. http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-29/level-b8-rio

 

Proszę o Wasze opinie który rower wypada lepiej sprzetowo ??

Co sądzicie na temat geometrii..

 

Z góry dzieki :D

Odnośnik do komentarza

Cóż ja mam Rio i jest super nie wymienił bym na inny. Zależy od cb nie wiem czy jezdziles na Rio bardzo agresywny rower w terenie i ja go tylko w terenie uzytkuje. Zadko asfaltem. Gdybyś smigal tylko w terenie to Rio ale cube może być bardziej uniwersalny że względu na twoje potrzeby napęd 2x11 da ci więcej kombinacji. Ja wybrałem rower z 1x11 bo mi styka 11 biegów z taką kaseta i blatem i nienawidzę przedniej przerzutki. Najważniejsze żebyś się przejechał i stwierdził która rama ci bardziej leży i jak ci się napędy podobają

Odnośnik do komentarza

Witam, 

Dzięki za odpowiedz.

 

Gdzie chce jeżdzić -  połowa to asfalt, a reszta góry, lasy i 1 x w miesiacu zawody mtb

Niestety nie mam szosówki dlatego ten asfalt.

Nie dokońca jestem przekonany co do blatu 1x11 ze wzgledu na to żebym miał nim jezdzić po asfalcie ( czy nie zabraknie większego blatu)

 

A co sądzicie o osprzecie  - który lepszy ??

Odnośnik do komentarza

Witam, 

Dzięki za odpowiedz.

 

Gdzie chce jeżdzić -  połowa to asfalt, a reszta góry, lasy i 1 x w miesiacu zawody mtb

Niestety nie mam szosówki dlatego ten asfalt.

Nie dokońca jestem przekonany co do blatu 1x11 ze wzgledu na to żebym miał nim jezdzić po asfalcie ( czy nie zabraknie większego blatu)

 

A co sądzicie o osprzecie  - który lepszy ??

Według mnie CUBE pomimo marki (DOBREJ!) i zachęcająco niskiej ceny (nieco wyższej niż KROSS) na lepszy osprzęt. Nigdy bym nie wymienił XT'ków na AVID'y (bardzo awaryjne, i mają małą wydolność na kołach 29"). Jeżeli różnica w cenie jest tylko 100 złotych na korzyść KROSS'a to dołożyłbym tą stówę aby mieć na ramie napis CUBE i XT'ki jako gwarancję wyhamowania. Plusem dla KROSS'a jest to, że to polska firma ale po za tym, że są "polscy" to nic na tym nie zyskasz poza świadomością, że wspierasz rodzimy interes, który, nie oszukujmy się po zakończeniu sezonu 2015 znacząco odpuścił spoczywającna laurach. Moja opinia nie jest wyssana z palca, o nie. Posiadałem dwa KROSS'y jeden to Level A6 (26") z 2013 - chyba jeden z najdoskonalszych produktów oraz Level B7 (29") 2014 - śmigacz jakich mało - OBA na bardzo dobrym osprzęcie w stosunku do ceny! Teraz jak patrzę wygląda to inaczej, więc niechętnie ale chyba bardziej przychylny jestem CUBE'owi z tych propozycji, które podałeś wyżej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...