Skocz do zawartości

Opony w 80% do miasta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w wyborze opon 26" do miasta.

80% jazdy to asfalt, chodniki itp.

20% to las, piach, kamyki, korzenie.

 

Wybór pomiędzy:

 

1. Schwalbe Rocket Ron II Performance 26x2.10

2. Schwalbe Smart Sam Performance 26x2.10

3. Continental Traffic II 26x1.90

 

Rocket Rony chyba szybko się zetrą na asfalcie, tak?

Smart Sam i Traffici - porównywalne - opieram się tylko na opisach producentów / sklepów w Internecie.

 

Proszę o podpowiedzi.

Zależy mi na wytrzymałości na przebicia.

Osiągi sportowe w moim amatorskim przypadku się nie liczą.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

SmartSam niezły. Z tym że brałbym tylko w wersji z wkładką antyprzebiciową. Nie pamiętam nazwy tej wersji. Natomiast na asfalty mój młody używa Specialized Nimbus z wkładką antyprzebiciową. Ani jednego flaka od ponad roku. Ale to są typowo miejskie opony który nie dadzą rady na piachu ale się nie ścierają. Opony 2,10 do miasta są IMHO bez sensu. Po diabła takie szerokie? 1,75-1,8 aż nadto wystarczą.

Odnośnik do komentarza

Jeżdżę na Smart Samach  Active Line 29x2.25 i jestem z nich zadowolony. Dobrze spisują się w mieście jak i w terenie (góry, las, pole). Ostatnio nabyłem Kenda Small Block Eight 29x2.1 - przjechałem się na nich po mieście i po góach - rewelacja (jak Smart Samy się zetrą do końca, to wkładam Kendy - już się nie mogę doczekać :D ) Obie oponki możesz dostać na koło 26. Polecam

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za podpowiedzi.

Zdecyduję się na Smart Sam 26x2.1.

Pozdrawiam.

Tylko dlaczego aż takie szerokie chcesz kupować " 2.1" . Na asfalt dobierz sobie takie jak "jajacek" proponuje czyli 1.75, ja np pomykam sobie na oponach 1.5 i jest mi wygodnie i na asfalcie i w terenie, no chyba, że masz przykre doświadczenia z chodnikami i krawężnikami. Im szersza opona tym mniejsze ciśnienie w niej może panować, a więc nierówności aż tak bardzo nie odczujesz.

Odnośnik do komentarza

Miałem wcześniej na poprzednim rowerku 28x1.5 Semi Slicki Authora (Speed Master chyba). Bardzo fajne na gładkim asfalcie ale na nierównościach nie dała rady. W lekkim terenie było ok ale do tego lekkiego terenu muszę dojechać przez miasto. Przesiadłem się na 26x2.00 i 26x2.10 na próbę na dwóch amortyzatorach i jest bardzo dobrze zarówno na asfalcie jaki i terenie. Dlatego szukałem "grubszej" oponki. To tyle moich wyjaśnień Wysoki Sądzie :)

P.S. Smart Samy 26x2.10 jak przetestuję to dam znać jak się sprawują.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Miałem wcześniej na poprzednim rowerku 28x1.5 Semi Slicki Authora (Speed Master chyba). Bardzo fajne na gładkim asfalcie ale na nierównościach nie dała rady. W lekkim terenie było ok ale do tego lekkiego terenu muszę dojechać przez miasto. Przesiadłem się na 26x2.00 i 26x2.10 na próbę na dwóch amortyzatorach i jest bardzo dobrze zarówno na asfalcie jaki i terenie. Dlatego szukałem "grubszej" oponki. To tyle moich wyjaśnień Wysoki Sądzie :)

P.S. Smart Samy 26x2.10 jak przetestuję to dam znać jak się sprawują.

Pozdrawiam.

 

Myślę że spokojnie dadzą radę :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...