Skocz do zawartości

[Help] Trzeszcząca sztyca podsiodłowa


PiotrB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam następujący problem: trzeszczy mi sztyca lub rama. Dźwięk taki jak wyginany metal wydaje gdy pęka. Myłem, patrzyłem, nie ma śladów pękania ramy. Czyszczenie sztycy i wnętrza ramy pod siodłem nic nie zmieniło. Dźwięk pojawia się tylko gdy siodło jest obciążane. Czy ktoś miał podobny problem?

Jest to dosyć uciążliwe i nie wiem, czy to kwestia kupienia nowej sztycy czy kwestia ramy.

 

Dla jasności rower Author Dexter, a sztyca Kalloy aluminiowa.

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza

Też mi wygląda na siodełko.

 

A jeszcze mi się przypomniało. Coś mi trzeszczało w szosie po stanięciu w pedały. Głowę bym dał że dochodziło z okolic suport/korba. Kombinowałem, szukałem. Do szału mnie to doprowadzało. Pojechałem do zaprzyjaźnionego serwisu. Pierwszy serwisant nic nie znalazł. A drugi wziął rower na stojak, odkręcił tylną przerzutkę i hak przerzutki. Przeczyścił ramę w miejscu styku z hakiem i czymś nasmarował. Wszystko przykręcił i voila! Przestało piszczeć. Nie wpadłbym na to za Chiny Ludowe.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

mam następujący problem: trzeszczy mi sztyca lub rama. Dźwięk taki jak wyginany metal wydaje gdy pęka. Myłem, patrzyłem, nie ma śladów pękania ramy. Czyszczenie sztycy i wnętrza ramy pod siodłem nic nie zmieniło. Dźwięk pojawia się tylko gdy siodło jest obciążane. Czy ktoś miał podobny problem?

Jest to dosyć uciążliwe i nie wiem, czy to kwestia kupienia nowej sztycy czy kwestia ramy.

 

Miałem podobny problem, akurat u mnie trzeszczała część wchodząca w środek sztycy (aeroxine xp zero). Pojawiało się zwłaszcza przy skręcaniu, kiedy obciążałem bok siodełka. Pomogło nasmarowanie. Za to u mojej dziewczyny "cykały" elementy siodełka, trzeba było nasmarować pręty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...