Skocz do zawartości

Rower za około 2 tys zł


Rekomendowane odpowiedzi

A który Tobie się bardziej podoba? Na którym jest wygodniej ?

Do 2500 zł osprzęt jest podobny, niezależnie od  tego czy szukasz wśród modeli Krossa, Kellysa, Merida, Gianta itp. Acera i Altus to jest ten sam poziom. Z tego co opisujesz, to bardziej przyda Ci się koło 29, więc Merida. Jeżeli planujesz robić dużo podjazdów, to weź mniejsze koło - lżejsze. Sam musisz wybrać.

Poszukaj na allegro - taniej o wiele taniej :)

np.

http://allegro.pl/rower-mtb-27-5-kross-level-r3-wyprzedaz-i6495292195.html

Odnośnik do komentarza

Na temat meridy ci nic nie powiem bo nie miałem. Z Krakowa jesteś? Polecam sklep tomar na ulicy klasztornej. Fajny sklep dobry serwis,jak bd to zapytaj o Michala, powiedz ze jesteś moim znajomym i ci polecilem sklep , bardzo spoko gość nie bd cie naciagal ja tam ostatnio levela b8 Rio kupiłem i z 5 koła zeszliamy na 4 czyli tysiąc. Levela r3 możesz mieć na kołach 29 tylko to model b3 level r ma 27,5 level b 29 kwestia twojego wzrostu. Co do osprzętu Acera altus alivio różnicy nie odczujesz jakoś. Natomiast zastanowił bym się nad levelem r4, B4 dołożył byś 100 czy 200 zł max i masz już cześć na deore. Tu już poczujesz trochę jakości moim zdaniem warto :-) levele mają fajne agresywne ramy. Przy wyborze 29 calowych kół dobrze przymierzyć musisz rower bo ja np na 178 cm wzrostu brał bym rozmiar S a nie M ale przy r brał bym M. 29 calowe koło dla amatora moim zdaniem lepsze jeśli nie jesteś niższy jak 170 cm

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc.

Jako, że pod Krakowem (okolice Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej) podjazdów już można uświadczyć więcej, to jednak skłaniałbym się ku 27.5. Również miałem lepsze wrażenie siedząc na Krossie niż Meridze. Przy moim wzroście (180 cm), dość długich nogach i rękach bardziej odpowiednia wydaje się rama 21 niż 19.

 

Na razie dziękuję bardzo, napiszę coś więcej wkrótce

Odnośnik do komentarza

Przy 180 wzrostu odpowiednią ramą wydaje się być 19 cali. Rama musi być na tyle wysoka żeby nie trzeba było za dużo wyciągać sztycy podsiodłowej ale nie tak długa, jeśli chodzi o MTB, żeby nie utrudniała manewrowania w ostrych zakrętach. 27,5 z mojej praktyki jest lepszy tylko tam gdzie są bardzo kręte singieltracki. 29 ma przewagę po płaskim i na zjeździe bo jest zdecydowanie bardziej stabilny i dzięki większemu kołu, kąt ataku przeszkód jest lepszy. Jest też bardziej komfortowy dzięki większym kołom. Jeśli nie zamierzasz się ścigać w maratonach XC to zdecydowanie polecam 29, tym bardziej że wzrost masz do niego odpowiedni. Kross ma inną rozmiarówkę niż większość producentów i do Krossów się trzeba przymierzyć.

Odnośnik do komentarza

Jajacek, Pablito:

 

Początkowo z Krossa mierzyłem M (19), ale sprawdzałem także L (21), która pasowała mi lepiej, była też wygodniejsza (jak wspomniałem w poprzednim wpisie - długie nogi i ręce).

 

Tomek - recenzję już obczajałem, niemniej dzięki. To także jest dla mnie pomocne źródło.

Napiszę jeszcze o swoich odczuciach w najbliższym czasie :-)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie.


Jako, że sezon wakacyjny się kończy zaczynam polować na okazje.


 


Wzrost - 178cm


Waga - 70kg


Przeznaczenie - miejskie drogi rowerowe oraz utwardzone drogi leśne, nie przewiduję jazdy w terenach piaszczystych, chociaż wiadomo zawsze może jakiś krótki odcinek na trasie się znaleźć. Będzie wykorzystywany głównie do jazdy rekreacyjnej po mieście oraz wypadów pozamiejskich nad jezioro, tak więc jazda ulicą w niedużych odcinkach także wchodzi w grę.


 


Wybór argumentuję opiniami na forum. Technicznie nie mam żadnego pojęcia o rowerach, patrzę tylko na osprzęt (możliwe Alivio do tej kwoty) oraz estetykę (subiektywny wygląd).


 


Z ciekawości poszedłem wczoraj do miejskiego sklepu rowerowego. Podniosłem kwotę do 2300zł, prosząc o pokazanie modeli na pełnym Alivio. Serwisant (mówił, że pracuje już 20 lat przy naprawach) spojrzał na mnie dziwnym okiem i powiedział, że niestety nie ma nic do tej kwoty na pełnym osprzęcie Alivio pokazując model Unibike oraz Kross z tylną przerzutką Alivio. Na moje stwierdzenie, że Internety mówią, iż można kupić nawet za 1500zł taki rower, a potem podając mu firmę Kands Maestro odparł, że pierwszy raz słyszy, tak samo jak Lazaro. Dla mojego przeznaczenia (post na poprzedniej stronie) odparł, że nie poczuję różnicy pomiędzy Acera a Alivio, natomiast na pewno poczuje różnice w ergonomii, użytkowaniu i wygodzie.


 


W skrócie "Kup Pan rower markowy, a nie chiński wymysł na dobrym osprzęcie, to przynajmniej nie będziesz musiał co miesiąc chodzić do serwisu". No i teraz najważniejsze pytanie. Czy w rzeczywistości rowery markowe (Cube, Merida, Giant, Author) są wykonane z dużo lepszych materiałów i warto dać tyle samo za rower z gorszym osprzętem jak za rower "niemarkowy" na pełnym Alivio? Czy w rzeczywistości płacimy tylko i wyłącznie za markę, naklejki, a jakoś wykonania ramy, puszczenia linek (wg gościa kluczowa sprawa), design pozostaje na tym samym poziomie?


 


Jeżeli jest tak jak argumentuję wyżej, co można dostać do kwoty 1800-2000zł godnego polecenia z rowerów markowych?


Rozumiem, że rama dla mnie 19" i koła 28" byłaby odpowiednia?


Różnica w hamulcach byłaby znacząca przy moim użytkowaniu? Czy na 100% zostać przy V-breakach?


 


Pozdrawiam


 

Odnośnik do komentarza

Ramy rowerów markowych są z pewnością lepsze niż ramy królów Allegro, typu Kands, Maestro, Lazaro czy Infinity. To nie jest jakaś porażająca różnica ale jednak jest. Wewnętrzne prowadzenie linek ma swoje wady i zalety. Zaletą jest estetyka i mniejsze narażenie linek na zanieczyszczenie. Wadą trudności z dostępem przy serwisowaniu. Więc trzeba zdecydować czy taniocha z allegro czy markowy na gorszym osprzęcie ale na lepszej ramie. Nie potrafię tu doradzić bo to nie są rowery z półki cenowej z którą mam do czynienia. Natomiast zrobienie potencjalnie upgrade'u do lepszego osprzętu na niezłej ramie ma sens natomiast w królów Allegro nie byłbym skłonny włożyć pieniędzy. Więc chyba jednak jakbym był przymuszony to wybrałbym markowy. W ciągu ostatnich wielu lat miałem jeden ciężki rower na miksie Alivio/Acera/Altus i w porównaniu do innych na których jeżdżę nie było to miłe doświadczenie. Ale to dotyczyło roweru MTB a tam róznice typu waga, amortyzator czy osprzęt w bardzo dużym stopniu przekładają się na wrażenia z jazdy. Ty raczej celujesz w rower cross lub fitness a tam znacznie mniej się to odczuwa pod warunkiem że nie jeździ się off roadem. Gdzieś tu w którymś wątku widziałem że kolega znalazł jakiegoś wyprzedażowego Wheelera na prawie pełnym Deore za 2300 więc może warto intensywniej poszukać. Hamulce v-brake są znacznie tańsze w serwisowaniu niż tarczowe. Natomiast w warunkach mokrych i błotnistych tarczówki hamują znacznie lepiej. Rama 19 wydaje się być odpowiednia. Każda grupa w górę to trochę lepsza kultura pracy napędu. Między Acera a Alivio różnica nie jest znaczna i widać ją dopiero pod obciążeniem np. podczas jazdy w terenie. Proponuję też rozważyć rowery na sztywnym widelcu, takie do których wejdą trochę szersze opony. Taki rower jest dużo lżejszy i może być niezłym wyborem a szersze opony z niższym ciśnieniem mogą dać komfort porównywalny do tego który daje rower z najtańszym amortyzatorem. Amortyzator tych najtańszych rowerów niewiele robi a waży tonę.

Odnośnik do komentarza

To ja może wkleję kilka modelów znanych marek do 2000zł w celu określenia ich w stosunku jakość (możliwości osprzętowe) / cena. Byłbym wdzięczny za chociaż szczątkową pomoc na co głównie zwracać uwagę.

 

Zdaję sobie sprawę, że takie elementy jak właśnie korba, suport, piasty i inne mało widoczne, na których nie jest wprost napisane Alivio też są ważne, a na pewno dużo droższe jakby coś się zepsuło, dlatego właśnie coraz bardziej skłaniam się bardziej do roweru markowego na niższym osprzęcie.

 

Brałem pod uwagę właśnie rowery crossowe, co do rowerów ze sztywnym widelcem to nawet nie wiem jak szukać (jakie firmy). Co sądzisz o firmie Unibike i modelu na takim osprzęcie za ok 1800zł:

http://unibike.pl/crossfiregts.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...