Skocz do zawartości

zamiana opon na szosowe ile mogę zyskać?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale bajer ten VAM.  Np. robię 185m przewyższenia w około 9 minut 10 sekund.

Z formułki  VAM = (metres ascended x 60) / Minutes it took to ascend, czyli u mnie VAM = 185*60 / 9,17min = 1210m/h

I dalej: Relative power (Watts/kg) = VAM (metres/hour) / (Gradient factor x 100), moja górka ma gradient factor = 2+ (9,7/10), więc

Relative power (watts/kg) = 1210 / (2,97*100) = 4,074

Ważę 65kg, czyli 65kg * 4,074W/kg = 264,81W. 

 

Tyle, że krótka górka, ledwie 1,9km. Objadę wszystkie okoliczne podjazdy i będę przeliczał :D Musze w końcu na Przehybe się wybrać.

 

VAM jest najbardziej obiektywny na w miarę równo trzymającym podjeździe o nachylenie 6-8%. Czyli dokładnie na Przechybie. Jakbym ważył 65 kg to bym chyba tam fruwał. Ale planuję zejść do 75 na przyszły rok. Też byłoby już całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza

Patrzę w historię i Przehybę jechałem 5 lat temu. Od mostu na Dunajcu w godzinę z małym groszem ze średnim HR 145. Czyli lajtowo. Wyszedł VAM koło 700. Chciałbym dojść do VAM 1000 ale to wymaga zgubienia wielu kilogramów. W przyszłym roku zapewne tam zawitam bo mam porachunki z moim kumplem cyborgiem na Przełęczy Knurowskiej i go wyzwałem na wyścig. Możesz się przyłączyć i sprawdzić :) Przy okazji dmuchniemy wyścig pod Przehybę.

Odnośnik do komentarza

Tak, w grupie na pewno byłoby łatwiej. Niestety, w tym roku musze być pracowo dość dyspozycyjny i trudno jest mi coś zaplanować, umówić się i dotrzymać terminu. Ale przyszły rok brzmi ciekawie, jak już się trochę rozjeżdżę, to będzie można wyjść do ludzi i nie spowalniać za bardzo grupy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...