Skocz do zawartości

Spełnienie marzeń :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem Tomek. Mam 26 lat jestem z Krakowa kocham ? rowery jak wy, pisząc ten post chciałem się z wami podzielić swoją radością z mojego zakupu i skłonić was do refleksji (tych mniej doświadczonych) na temat trafnego wyboru sprzętu i tym że sugerowanie się stereotypami jest bardzo zle i nawet najlepszy sprzedawca czasami nie jest w stanie znaleźć odpowiedniego rozwiązania dla nas. Będzie trochę o napędzie 1x11 i firmie która wielu mocno krytykuje. Rower na którym smigalem od maja to był hexagon R5. Rower rekreacyjny, fajny wygodny ogólnie spoko ale po krótkim okresie czasu uświadomiłem sobie ze potrzebuje czegoś więcej niż roweru rekreacyjnego. Zadawalem sobie pytanie czego oczekuje od roweru, do czego ma mi służyć i w jakich warunkach ma się spełniać. Doszedłem do wniosku że potrzebuję roweru bardzo zwinnego bardzo szybkiego i bardzo przewidywalnego i sztywnego czyli rasowej wyscigowki. I tak od 2 miesięcy w wolnych chwilach odwiedzalem sklepy rowerowe w całej Polsce to sprawdzając treca to Scotta to meride to unibike to koło 27,5 to 29 i w sumie w budżecie około 5 tys najlepszym rozwiązaniem wydawał się mi trec superfly. Ale dalej mi coś nie pasowało... Ogólnie nie brałem pod uwagę nawet firmy Kross gdyż z serii level nie pasowały mi wgl ramy niby na moje 178 cm wzrostu m było za duże s ciut za małe, ale... Będąc tydzień temu na sklepie u siebie tak całkiem przypadkiem spojrzałem na levela b8 edycja Rio koło którego przechodzilem że 100 razy i się nim nie zainteresowałem nawet. Bo stereotypy są takie ze 1x11 to za mało źle będzie podjezdzac, z górki i po asfalcie bd za mało biegów a ramy w krossach level są do bani za duże. Z ciekawości usiadłem na rozmiarze M. Zrobiłem pentle koło sklepu i wpadłem w euforię myśląc sobie to rower dla mnie! I tak dwa dni później kupiłem rower. Po przejechaniu 200 km w terenie leśnym, stwierdzam że rower jest wart swojej ceny. Jak na 29 cali jest mega zwinny szybki i sprytny, krótko szybko zjeżdża i szybko podjeżdża. Na wąskich zakrętach radzi sobie świetnie. Jest bardzo przewidywalny wreszcie nie mam wrażenia że rower zaraz mi gdzieś ucieknie. Pozycja za sterami jest mocno wychylona przy mostku ustawionym na negatyw (tego chciałem) co daje świetne dociazenie przodu jak i tyłu. Rower ma krótki tylni trójkąt delikatnie poszerzony co poprawia jego stabilność no i dwie sztywne osie. Za amortyzację odpowiada rock shox recon z blokada skoku oczywiście. Trudno mi go porownac z innym w tej klasie bo nie miałem. A mój suntor m3030 z hexagonu to zupełnie co innego. Ale ten amor wybiera wszystko płynnie i dobrze nic nie odbija. Jestem bardzo zadowolony. Piasty deore. Hamulce avida db3 cóż póki co okej ale wiem. Trochę ciężkie i pewnie w miarę czasu będą za słabe. Napęd 1x11 sram nx nowa grupa na ten rok. Bałem się czy mi styknie na podjazdy i zjazdy czy nie bd za malo ale powiem tak, nie chce już mieć w rowerze lewej manetki i więcej niż 1 blat z przodu. W porównaniu do 3 blatów 3 x mniej kręcenia 3x mniej myślenia 3 x więcej frajdy z jazdy 3 x szybciej jadę chwilami a na asfalcie do 50 km idzie spokojnie, więc to mit że czegoś tu komuś braknie :-) korba to sram gx z zebatka 32 nerrowide. Ogólnie rower sprawia wrażenie sztywnego zawartego jakby cały byl jednością s nie skladanka części. Minusy roweru to jak dla mnie trochę wysoko poprowadzona rura górna ramy no i jest ciut cięższa rama na tle konkurencji ale powiem szczerze reszta rekompensuje to całkowicie. Do tego zakupiłem zestaw buty shimano xc 51 i pedala m520. Cóż zdjęcia wrzucę wam w sobotę z domu.

Ogólnie rower wart zainteresowania uważam że zaspokoi spokojnie średnio zaawansowanych. A sama rama to inna rama niz w niższych aluminiowych levelach. Wystarczy usiąść i to czuć wyraźnie, nie jest tak wielka jak w innych levelach m po zmierzeniu to równe 18,5 cala.

Mam nadzieje ze nie zanudzilem was i ze przy okazji pochwalenia się swoją nową miłością komuś coś pomogłem

Pozdrawiam

Tomek :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...