Skocz do zawartości

Renowacja Szosówki


Rekomendowane odpowiedzi

AH widzę drążysz do bólu ;) głównie allegro i rowerowy bazar. Jak nie mam co robić to olx, ale tam to wygląda tak że ktoś pisze

"sprzedam rower"

"sprawny tylko trzeba chamulce i przeżutki wyregulowac"

3 rozmyte zdjęcia z daleka i nawet nie wiadomo co kto sprzedaje ;) Dziś np. widziałem fotki jakiejś nowszej szosy robione w nocy. Było widać białą ramę, niebieską owijkę i zarysy korby

przejrzysz 600 czy więcej aukcji i czasem znajdziesz a czasem nie... Najprościej na giełdy staroci chodzić, bo raz że taniej, dwa że widzisz co bierzesz. Tak było z Moją Pierwszą, której ten wątek dotyczy.

Odnośnik do komentarza

... i na targowiska :) ja dziś na widziałem trochę zdezelowanego orkana za 70zł, jakiś starszy Pan wyprzedawał chyba pół stodoły :)

 

Trza było brać! kupisz 3 takie i już możesz przebierać co lepsze!

 

A ja dalej walczę! Wziąłem się za ten kpl kół co dostałem w gratisie to tego mistrala za 70. (Nie powiedziałem b.ważnej rzeczy - on jest powypadkowy krzywa rama i skasowany widelec) No i ciekawie rzeczy odkryłem.

Tyle koło jest na piaście Pama z maszynami, oraz aluminiowej obręczy ALESA prod. belgijskiej.

29q1g1w.jpg

1z3nmt0.jpg

Wolonobieg po wyczyszczeniu okazał się pięknym SACHSEM

2wedjy1.jpg

 

Koło przód zwykłe na konusach, ale obręcz sygnowana Rometowska, wiadomo - stalowa, delikatna rdza na chromie, ale do opanowania. Lepsze to niż srebrzanka :D :D

zuhwcl.jpg

 

Dorwałem jeszcze na targu za 30 zł koło na alu obręczy, z delikatnie spękaną oponą stomil z żółtym bokiem.

25iaid4.jpg

 

Raz że fajna "zatyczka"? kapsel? jakby się to nie zwało... No i właśnie zauważyłem że na szprychach jest Rometowskie R

1ox1qe.jpg

 

Jutro zakładam cały osprzęt z tego powypadkowego Mistrala do Waganta - włożę co się nada i będę miał sprzęcik coby do szkoły śmigać. Bo Pierwsza - do tej pory nie rozpoznana! - dla mnie, Orkan dla taty, a Wagancik do szkoły i jako sprzęt zastępczy "w razie gdyby"

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No cóż... 

Sporo się pozmieniało. Kilka antyków przybyło, trochę części nakupiłem no i szkoła się zaczęła...

 

projekt zamarł, sporo części które miałem tu wykorzystać pójdzie zupełnie gdzie indziej. Czemu? Ano  temu że kupiłem HURAGANA

 

Postępów w jego renowacji nie będę opisywał, wrzucę tylko fotę jak skończę, i może jakieś "przed".

Oczywiście tą "Pierwszą" szosę skończę, ale kiedy to nie wiem, mogę powiedzieć jedynie że na pewno w tym roku będzie jeździć.

Ze względu na to że jest w niej suport wkręcany - kupię korbę taką jak oryginał tyle że na kwadrat i do tego wkład suportu. Będzie można śmigać bez obawy że korba odpadnie, co przydarzyło mi się w Wagancie :D no i luzów nie będzie. Nigdzie.

 

Szkoda że tak to wszystko wyszło, jednak doświadczenia bezcenne i zabawa przednia. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...