Skocz do zawartości

Renowacja Szosówki


Rekomendowane odpowiedzi

DZIEŃ SIÓDMY - Ostatnie szlify

 

wziąłem się za wideł i okazuje się że jest z innego roweru - pierwsza warstwa lakieru to metaliczny czerwony/bordowy (wiem że tu wygląda jak pomarańcz...)

2mq9nv9.jpg

a na sterówce jakiś dziwny granatowy

2k4jnt.jpg

Efekt dzisiejszej zabawy

28qtdt2.jpg

o91wut.jpg

Jutro zmywacz i wycieczka na myjnię a jak będzie mi się chciało to szprychy włókniną przelecę, chociaż wiem że żeby to zrobić solidnie to musiałbym ze 2 dni non-stop siedzieć...

 

Odnośnik do komentarza

DZIEŃ SIÓDMY - Ostatnie szlify

 

wziąłem się za wideł i okazuje się że jest z innego roweru - pierwsza warstwa lakieru to metaliczny czerwony/bordowy (wiem że tu wygląda jak pomarańcz...)

2mq9nv9.jpg

a na sterówce jakiś dziwny granatowy

2k4jnt.jpg

Efekt dzisiejszej zabawy

28qtdt2.jpg

o91wut.jpg

Jutro zmywacz i wycieczka na myjnię a jak będzie mi się chciało to szprychy włókniną przelecę, chociaż wiem że żeby to zrobić solidnie to musiałbym ze 2 dni non-stop siedzieć...

 

Tak Ci pozazdrościłam, że kupiłam ramę i książkę Zinna co by się poduczyć:) Jak Ci się zachce jednak z tą włókniną to ja czekam na efekty:) Chyba szybciej to zrobić niż zapleść dwa koła od nowa? Chociaż u Ciebie tam też rdza się pojawiła to może jednak nie warto!:)
Odnośnik do komentarza

Tak Ci pozazdrościłam, że kupiłam ramę i książkę Zinna co by się poduczyć :) Jak Ci się zachce jednak z tą włókniną to ja czekam na efekty:) Chyba szybciej to zrobić niż zapleść dwa koła od nowa? Chociaż u Ciebie tam też rdza się pojawiła to może jednak nie warto! :)

Cieszę się ;) i czekam na twój temat o renowacji! Którą książkę Zinna kupiłaś? o rowerze górskim czy szosowym?

 

Odnośnie mojej zabawy:

 

DZIEŃ ÓSMY - na myjni

 

 

Poczyściłem zakamarki zmywaczem, niestety nie dało to takich efektów jakich się spodziewałem...

W niektórych miejscach, mimo 3 sesji nakładania czekania i spłukiwania lakier się ostał... FOTO w poniedziałek, bo teraz nie mam czym zrobić :(

 

 

DZIEŃ DZIEWIĄTY - koła

 

 

Pozdejmowałem opony powyciągałem dętki...

Dętka tylna była klejona - łatka zawulkanizowała się z oponą i na niej została.

Przód OK ale ;) zamiast czegoś co się zowie opaską na obręcz, spotkałem PLASTER

 

Z ciekawości zobaczyłem jak to wygląda wszystko wagowo.

Opony po 600g

dętki po 200g

koło przód 2125g

koło tył 2600g

Na Tour de France się nie nada, ale na moje potrzeby ujdzie :D :D

 

Biorę się za czyszczenie szprych, chociaż i tak na 100% koła będą nowe, ale zanim się je kupi, to te będą musiały wystarczyć, i chcę żeby jakoś się prezentowały.

Co do ramy - nie będę się już pieścił z resztkami lakieru - co miało odejść to odeszło. Teraz podkład. Tu nie ma wątpliwości - epoksyd - kiedy będziemy go kłaść - pojęcia nie mam. Także może być chwila zastoju w temacie.

 

 

 

Wszystkie foto tak jak mówię będą w pon.

Odnośnik do komentarza

Cieszę się ;) i czekam na twój temat o renowacji! Którą książkę Zinna kupiłaś? o rowerze górskim czy szosowym?

 

Odnośnie mojej zabawy:

 

DZIEŃ ÓSMY - na myjni

 

 

Poczyściłem zakamarki zmywaczem, niestety nie dało to takich efektów jakich się spodziewałem...

W niektórych miejscach, mimo 3 sesji nakładania czekania i spłukiwania lakier się ostał... FOTO w poniedziałek, bo teraz nie mam czym zrobić :(

 

 

DZIEŃ DZIEWIĄTY - koła

 

 

Pozdejmowałem opony powyciągałem dętki...

Dętka tylna była klejona - łatka zawulkanizowała się z oponą i na niej została.

Przód OK ale ;) zamiast czegoś co się zowie opaską na obręcz, spotkałem PLASTER

 

Z ciekawości zobaczyłem jak to wygląda wszystko wagowo.

Opony po 600g

dętki po 200g

koło przód 2125g

koło tył 2600g

Na Tour de France się nie nada, ale na moje potrzeby ujdzie :D :D

 

Biorę się za czyszczenie szprych, chociaż i tak na 100% koła będą nowe, ale zanim się je kupi, to te będą musiały wystarczyć, i chcę żeby jakoś się prezentowały.

Co do ramy - nie będę się już pieścił z resztkami lakieru - co miało odejść to odeszło. Teraz podkład. Tu nie ma wątpliwości - epoksyd - kiedy będziemy go kłaść - pojęcia nie mam. Także może być chwila zastoju w temacie.

 

 

 

Wszystkie foto tak jak mówię będą w pon.

Hej, kupiłam tą o rowerze górskim bo dopiero potem dowiediałam się, że jest o szosowym. Nie wiem czy chcę swój wątek, bardzo duże przestoje by miał, jak na razie muszę dokupić trochę narzędzi :) A z rowerem mam plan na co najmniej pół roku.
Odnośnik do komentarza

Hej, kupiłam tą o rowerze górskim bo dopiero potem dowiediałam się, że jest o szosowym. Nie wiem czy chcę swój wątek, bardzo duże przestoje by miał, jak na razie muszę dokupić trochę narzędzi :) A z rowerem mam plan na co najmniej pół roku.

Może i lepiej że o góralu, co prawda tej o szosach nie widziałem na oczy, ale możliwe że nie byłoby tam dokładnego opisu aż tak starych rowerów. A i tak wszystko jest w starych sprzętach o wiele prostsze niż obecnie. Dasz radę! No i może się pochwalisz tą ramą co ją zdobyłaś ;) bo jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mało się dzieje ostatnio, ale tak to bywa...

Powczasowałem się, rama miała być przez ten czas zrobiona na gotowo ale lakiernik... no nie będę kląć. Rama nietknięta.

Ja poczyściłem pedały.

53vj2s.jpg

2dtzlhx.jpg

 

I doprowadziłem łańcuch do porządku - widział kto kiedy łańcuch LAKIEROWANY na niebiesko?

2s64xf4.jpg

 

A poza tym kilka nowych rzeczy się pojawiło. Rama (w widłami) Romet Wagant z 83r (?) z niemal idealnym lakierem + błotniki, bagażnik, kiera, piasta z wolnobiegiem. Za.. 60zł! Niestety nie mam foto :(

 

A także...  Romet Orkan. stówkę drożej^

33ypf0k.jpg

Częściowo niekompletny ale już uzupełniłem :D a i tak wszytko poleci to ramy w Waganta^ bo ładniejsza. Orkan z milionem zaprawek i drugim milionem obić.

Teraz raczej zbieram części, szukam okazji i poluję na koła. Jak rama będzie gotowa to się ostro biorę do roboty!

 

EDIT Widział ktoś kiedykolwiek takie cuda w wolnobiegu?!

1jvxqw.jpg

Wolnobieg takiej marki:

54htes.jpg

Odnośnik do komentarza

Ten mistral co się wczoraj chwaliłem... Dziś go rozebrałem...

2h710yh.jpg

osłona za wolnobiegiem

357n813.jpg

2yy3tky.jpg

2w688t4.jpg

i70595.jpg

I UWAGA:

23scdqo.jpg

Takie rzeczy i z przodu i z tyłu. (tył odkryty, przednie zabudowane.) Sygnowane polskie.

Piasty Pama. gumy stomil i rubena. bez jednego pęknięcia.

Do tego drugi kpl kół z gumami i wolnobiegiem.

Mówiłem że dałem za wszytko 70zł?

 

Co do mojej Pierwszej

amv0ue.jpg

Popróbowałem matowania i już wiem że ktoś inny to zrobi :D

 

PS; chyba nie pokazywałem Waganta?

34j875d.jpg

nie widać tego, ale lakier prawie ideał. Może kilka obić..

Dostałem do tego piastę z wolnobiegiem, kpl błotników, bagażnik na tył i kierę turystyczną

Nie powiem za ile bo jeszcze komu gula wyskoczy :D

Odnośnik do komentarza

Mi już skoczył!!:)

 

Ten mistral co się wczoraj chwaliłem... Dziś go rozebrałem...

2h710yh.jpg

osłona za wolnobiegiem

357n813.jpg

2yy3tky.jpg

2w688t4.jpg

i70595.jpg

I UWAGA:

23scdqo.jpg

Takie rzeczy i z przodu i z tyłu. (tył odkryty, przednie zabudowane.) Sygnowane polskie.

Piasty Pama. gumy stomil i rubena. bez jednego pęknięcia.

Do tego drugi kpl kół z gumami i wolnobiegiem.

Mówiłem że dałem za wszytko 70zł?

 

Co do mojej Pierwszej

amv0ue.jpg

Popróbowałem matowania i już wiem że ktoś inny to zrobi :D

 

PS; nie pokazywałem w końcu chyba Waganta?

34j875d.jpg

nie widać tego, ale lakier prawie ideał. Może kilka obić..

Dostałem do tego piastę z wolnobiegiem, kpl błotników, bagażnik na tył i kierę turystyczną

Nie powiem za ile bo jeszcze komu gula wyskoczy :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...