Skocz do zawartości

Kross Trans Siberian xl vs 197cm i 130kg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wspólnie z żoną postanowiliśmy kupić 2 rowery by jeździć z naszą córką na wieczorne lub weekendowe "spacery" rowerowe po okolicznych ścieżkach rowerowych i pobliskich leśnych i polnych drogach. Myślę, że 60% po utwardzonych drogach a reszta po ścieżkach. Do tego w moim przypadku dojazdy do pracy (7 km) jak będzie odpowiednia pogoda aby jechać z przyjemnością. Mój pierwszy wybór to był Romet Wagant 1.0 lub 2.0 z ramą 23'. Znajomy ma 1.0 z ramą 21'  a ma 190 cm wzrostu i nawet przyjemnie się jeździło po parkingu. Po kilku dniach pomyślałem aby kupić Kross Trans Sibierian xl i nawet już miałem jechać kupić ale nasunęło się pytanie: Czy te rowery wytrzymają moją wagę? Aktualnie jest 130 i spada cały czas(było 138). Ewentualnie jaki inny rower wytrzyma taką wagę w podobnej cenie lub niewiele więcej. Proszę o pomoc i doradztwo. Z góry dziękuję bardzo z wszelkie porady.

 

 

Dodam, że wg Kross waga rowerzysty to max 105kg.

Odnośnik do komentarza

Swego czasu ważyłem 135 kg i kupiłem sobie Krossa Tempo Adagio (umieszczony w kategorii rowerów miejskich, w rzeczywistości treking z kołami 26 cali).

Jeździłem na nim i mimo przekroczenia limitu wagowego nic złego się z nim nie działo. Jedynie gumy częściej łapałem i musiałem dętki łatać.

 

Ale przypomniało mi się, że mój kolega ma Trans Atlantica (model niżej od Trans Siberiana). Nie wiem czy to wada modelu, czy konkretnego egzemplarza (kupił rower na wyprzedaży w Gosporcie), ale po kilku dniach urwała mu się osłona łańcucha, dwa czy trzy razy urwało się mocowanie błotnika i ostatnio rozwalił mu się support. Kolega jest szczupły, więc usterki nie powstały od zbyt dużej wagi.

 

 

Na zachętę dodam, że obecnie ważę około 75 kg i jazda na rowerze wybitnie się do tego przyczyniła :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...