Skocz do zawartości

Kross Level B3 vs RockRider 560


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem,

 

Przygotowuję się od pewnego czasu do zakupu roweru MTB, ale mam mętlik w głowie, dlatego zwracam się z prośba o pomoc. Przejrzałem sobie polecane rowery w kwocie do 2000 i 2500 zł i zauważyłem, że powoli zaczynają się jakieś przeceny. Byłem zdecydowany na Kross Level B3, którego znalazłem za 2200 zł, ale zauważyłem, że RockRider 560 w Decathlonie potaniał do 2100 zł i jest dostępny w sklepie za rogiem. Pytanie czy warto dopłacać do B3 czy brać 560, którego mogę mieć od ręki? Zyskam coś co może mieć realny wpływ na użytkowanie roweru za te dodatkowe 100 zł?

Odnośnik do komentarza

Za krosem przemawia fajna rama i koła 29, z kolei Rockrider ma trochę lepszy amor i koła 27.5.Reszta komponentów w zasadzie podobna.Jak zauważyłeś rowery zaczynają powoli tanieć,jeśli za bardzo Ci się nie śpieszy to spokojnie można polować na jakieś fajne okazje,możesz też przejrzeć oferty używanych-czasami trafiają się niezłe sztuki.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje bardzo za odpowiedź.

 

Czyli stara zasada zgodnie, z którą różnice pomiędzy markowymi produktami w danym przedziale cenowym są minimalne nadal się sprawdza. Zawsze dostanie się coś kosztem czegoś.

 

Wolałbym kupić nowy rower, chociaż zdaję sobie sprawę, że w tej samej cenie co nowy dostałbym coś lepszego używanego. Co do czekania, to pytanie czy w sierpniu zaczynają się już jakieś większe wyprzedaże, czy trzeba czekać raczej do września lub jeszcze dłużej? 3 tygodnie temu stara Merida poleciała na żyletki po starciu z drzewem, a chciałbym jeszcze w tym sezonie trochę pojeździć, więc pytanie czy warto czekać?

 

Jeśli zdecyduję się kupić teraz to wezmę Krossa, wolę wesprzeć swoją kasą rodzimego producenta niż zagraniczny koncern.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...