Skocz do zawartości

Pierwszeństwo przy zjeździe do lewej krawędzi pasa.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam pytanie do obeznanych w przepisach.

Gdy jadę przy prawej krawędzi jezdni i sygnalizuję, że chcę zjechać na lewą stronę pasa, muszę przepuścić wszystkie samochody, które chcą mnie wyprzedzić? Czy to oni muszą przepuścić mnie. Zaznaczam, że wszystko dzieje się w obrębie jednego pasa i nie ma tu miejsca zmiana pasa na inny. Dla ułatwienia obrazek poniżej:

 

2805d9e95e8a.png

 

Dla mnie raczej oczywiste jest, że samochody nie mogą wyprzedzać, gdy mam wystawioną rękę w lewo, ale tylu kierowców to olewa, że wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza

Hej!

 

Mam pytanie do obeznanych w przepisach.

Gdy jadę przy prawej krawędzi jezdni i sygnalizuję, że chcę zjechać na lewą stronę pasa, muszę przepuścić wszystkie samochody, które chcą mnie wyprzedzić? Czy to oni muszą przepuścić mnie. Zaznaczam, że wszystko dzieje się w obrębie jednego pasa i nie ma tu miejsca zmiana pasa na inny. Dla ułatwienia obrazek poniżej:

 

2805d9e95e8a.png

 

Dla mnie raczej oczywiste jest, że samochody nie mogą wyprzedzać, gdy mam wystawioną rękę w lewo, ale tylu kierowców to olewa, że wolę się upewnić.

Przy zmianie kierunku jazdy( np. skręcenie w lewo ,w prawo ,cofanie lub zawracanie)oraz przy zmianie pasa ruchu(np. wyprzedzanie)musi być zachowana szczególna ostrożność Skręcenie lub zmiana zajmowanego pasa ruchu można dokonać dopiero po upewnieniu się ,że nie spowoduje to zajechania drogi innym uczestnikom ruchu, zbliżającym się z tyłu oraz z przodu. Po upewnieniu się kierujący pojazdem jest obowiązany jest zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu takiego manewru.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...