Skocz do zawartości

Plecak rowerowy - Który


Rekomendowane odpowiedzi

Plecaki Deuter z tego co zauważyłem w necie są najczęściej polecanymi. Ja osobiście posiadam plecak Elbrus. Niestety nie pamiętam jaki to model. Ma fajny bajer. Posiada mianowicie zamontowaną przedłużkę. Wejście i wyjście na mini jack. Fona, czy mp3 można schować w plecaku. Słuchawki podpinasz w wejście umieszczone na lewej szelce. Fajna sprawa i naprawdę zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zależy też na jakie dystanse. Tak, jak tu autor pisał (25km), nie wiem, czy jest sens inwestować w coś za 180-200zł. Rok temu trafiłam na promocję w Decathlonie na fajny plecak Quechui z 2-litrowym bukłakiem za niespełna 60zł (przeceniony ze 120zł). Spokojnie można obok wypełnionego wodą woreczka zmieścić klucze, powerbank i inne drobiazgi, do tego niezbyt grubą kurtkę, a może dałby radę i więcej ;) Wentylacja jest przyzwoita. Wiadome, że zawsze z czymś na plecach grzeje się człowiek bardziej niż bez obciążenia. Ale szelki są z siatki, do tego jeszcze pas z dwoma małymi kieszonkami. Szkoda strasznie, że już go nie ma w ofercie, bo te nowe nie dość, że droższe, to dużo z tamtej funkcjonalności potraciły. W każdym razie daje radę i się nie drze, chociaż też nie eksploatuję go jakoś straszliwie.

Tak "niewyczynowo", do 1-2h jazdy warto zdecydowanie rozglądnąć się w również ofercie turystycznej Decathlonu. Szkoda przepłacać za sprzęt tylko po to, by był dedykowany na rower i nie wykorzystywać w pełni jego możliwości, podczas gdy w przystępnej cenie można mieć coś całkiem przyzwoitej jakości. Ja w latach 90-tych zaczynałam od jeżdżenia z plecakiem szkolnym ;) Potem przerzuciłam się sakwy i sakiewki, bo i tak zawsze mam plecy całe mokre, z plecakiem czy bez, a do tego jednak takie kilogramy ładunku po kilku godzinach trochę na kręgosłupie ciążą. I nie piszę tu o wyprawach na Hel, tylko zwykłych niedzielnych wycieczkach, zwłaszcza letnich.

Odnośnik do komentarza

Polecam Gregory Miwok 12. Bardzo praktyczny uklad, maly rozmiar, super wygodny.

Extra uklad kieszeni/podzialow. Podoba mi sie, ze miejsce na worek wodny moge uzyc

na kurtke np. Dwie butelki z woda po obu stronach + jedna na rowerze dla mnie

dziala duzo lepiej niz oblesna rurka z oblesnym ustnikiem. Sorry :)))

Maja tez wersje 18 i 24 litrow + malutki 6. Dosc drogi, ale jakby ktos go widzial gdzies taniej,

to brac w ciemno. Marka z wysokiej polki, jakosc bez zarzutu. Jest tez wersja

dla kobiet - Maya

 

https://www.polarsport.pl/plecaki/plecaki-do-30-l/plecak-gregory-miwok-12.html

 

http://gregorypacks.com/day-hiking/active-trail

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...