Skocz do zawartości

Plecak rowerowy - Który


Rekomendowane odpowiedzi

Mam spory dylemat.


 


http://www.decathlon.pl/plecak-z-bukakiem-700-id_8300158.htmlvs   http://www.deuter.com/DE/en/bike/race-exp-air-32133-76.html


 


Plusy dla btwin:


+ tanszy


+ imo, ładniejszy


 


Plusy dla deutera:


+siateczka


+większa pojemność po rozłożeniu


 


Myślę, że dominującą tutaj cechą będzie przepływ powietrza. Deuter wydaje się być tutaj lepszym rozwiązaniem. Pytanie, czy robi to aż tak dużą różnicę, na trasy do ~25km? (+ ewentualne noszenie i powrót po x czasu)


 


Deuter wydaje mi się też być ciężkawy, 870g, czy to jeszcze ok?

Odnośnik do komentarza

Ulock, butelka wody + pierdoły.

 

Pierdoły dlatego, że mam raczej na myśli 25k z punktu A (np. mieszkanie) do punktu B (domek nad jeziorem). Więc wtedy wpakuje tam, książkę/ćwiczenia językowe (albo i dwie), czytnik ebookow, tablet, bluze przy zmiennych warunkach pogodowych. Czasami się wyskoczy do sklepu, itp. itd :)

Odnośnik do komentarza

Ulock, butelka wody + pierdoły.

 

Pierdoły dlatego, że mam raczej na myśli 25k z punktu A (np. mieszkanie) do punktu B (domek nad jeziorem). Więc wtedy wpakuje tam, książkę/ćwiczenia językowe (albo i dwie), czytnik ebookow, tablet, bluze przy zmiennych warunkach pogodowych. Czasami się wyskoczy do sklepu, itp. itd :)

 

Ja tam zabieram klucze, dętkę, skuwacz itp. przedmioty, które pozwolą mi dojechać na miejsce o czasie lub z minimalnym opóźnieniem, ale ja to stary jestem :) internety, tablety itp. dętki ci nie naprawią :D

Odnośnik do komentarza

Deuter też ma kieszeń na bukłak, który trzeba kupić osobno. Sam wkład kosztuje co najmniej ok 40 zł. 

Ja wiosną też się zastanawiałem na nowym plecakiem. Rozważałem Deutera, który chyba ma najlepsze rozwiązania w tej kwestii. Ostatecznie kupiłem Lowe Pro Photo Sport, żeby móc wozić bezpiecznie aparat.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Posiadam od niedawna Deuter Race Exp Air i jest wart każdej złotówki jaką wydałem. Przede wszystkim sztywny stelaż z siatka na plecach jest rewelacją, plecak fajnie leży dobrze trzyma nie lata na boki.Jeżeli nie masz w nim bukłaka to mieści sie do niego całkiem sporo tym bardziej, że można go jeszcze za pomocą zamka troszkę powiększyć. Pod tym adresem jest filmik - gość pokazuje ten plecak i ile do niego mieści. https://www.youtube.com/watch?v=L411oAy5nO8

 

Mam nadzieję, że nie naruszyłem regulaminu tym filmikiem:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jedyny plecak który mi się naprawdę podoba na tyle żebym kupił to Deuter Race Exp Air. Jak znajdę za nie więcej niż 200 zł to kupię. Z mniejszych plecaczków to Lidlowy jest bardzo fajny i nie ustępuje innym podobnego typu. Nie wiem jaką ma pojemność ale chyba ze 6L. Bardzo udany, malutki model z trzema kieszeniami i siatką do przytroczenia kasku na zewnątrz. Ładne ale niestety bardzo drogie plecaki miało Shimano, np Accu3D Unzen, 10L i 15L ale nie wiem czy je jeszcze produkują. Fajne są też z Salomona, np Advanced Skin.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Plecak który używam nie powinien już istnieć. Mam go ponad 12 lat używam go niemal codziennie i to nie tylko na rowerze, ale do codziennego chodzenia po mieście, do pracy czy  krótkie wycieczki w góry. Jest tak stary że nie potrafię nawet jego zdjęcia w necie znaleźć. Gdyby nie to że już trochę wypłowiał to nic mu nie dolega szwy świetnie trzymają materiał nigdzie nie jest powycierany.  Jest to Jack Wolfskin DR. Cycle. I czasem kusi mnie żeby go wymienić ale chyba już takich trwałych nikt nie robi?  :unsure:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...