Skocz do zawartości

Pierwsze spotkanie z SPD.


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry.
Poszukuje jakiegoś optymalnego rozwiązania do SPD oraz zorientowania się w temacie. 
Z racji tego, że jest to pierwsze podejście do tego tematu, mogę zadawać dziwne pytania.
1. Czy się opłaca i jakie są wrażenie z jazdy w systemie SPD?
2. Mam rower Unibe Vision. Czy w takim rowerze, bez problemu zastosuję SPD?
3. W Internecie widziałem dwie najpopularniejsze propozycje: SHIMANO PD-M520 oraz SHIMANO SHM089? Co o nich sądzicie?
4. Czy jest jakiś zamiennik / odpowiednik SHIMANO PD-M520, który pozwalał na jazdę w normalnych cywilnych butach? 
5. Czy jest także, jakiś odpowiednik / zamiennik  SHIMANO SHM089? Pytam się o to, ponieważ jest to moje pierwsze podejście do tego tematu, więc inwestowanie 300zł, na coś co może spodobać lub nie, wydaje się trochę ryzykowne,
6.  Podczas wyszukiwania w Google: SHIMANO PD-M520, występuje pewien sklep, internetowy, który oferuje te pedały oraz bloki. O co chodzi z tymi blokami? 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

1. Opłaca się, wrażenia bardzo pozytywne.

2. Tak

3. Najpopularniejsze pedały z którymi generalnie nie ma problemu. Tych butów nie mam więc się nie odniosę.

4. Tak, Shimano PD-A530, Exustar PM811

5. Każde buty do jazdy w terenie pod bloki SPD, można kupić używane, czasem za ok. 100 zł

6. Bloki są niezbędne żeby wpiąć buty z blokami w pedały. Więc żeby system działał trzema mieć bloki które się przykręca do butów i pedały.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę mało kto po spróbowaniu jazdy w spd,powraca do pedałów platformowych.

PD-520 mam,używam,ciężkawe ale niezawodne.

Najtańsze buty do spd to chyba w Lidlu,jak się uda upolować-nie wiem jak z wykonaniem i trwałością.Druga opcja to Decathlon,za 150zł masz do wyboru dwa rodzaje butów.

Używane to jednak ryzyko złapania jakiegoś grzyba.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...