Skocz do zawartości

Buty i pedały SPD na rower przełajowy/mtb?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zaczynam rozglądać się za butami i pedałami spd. Czekam do września na kupno Accent CX-One i chciałbym narazie wmontować pedały do MTB (nie będzie później problemów ze zmianą na przełajówke?) OCZYWISCIE TYM MTB PLANUJE JEZDZIC TYLKO PO ASFALCIE.

 

I teraz pytanie, jakie są najlepsze buty i pedały spd. Bardzo bym chciał wybrać najlepsze, dlatego tak szybko dodaje post aby może ktoś kogo za 10-20 minut nie będzie może tu napiszę, a ja ide w tym czasie samemu rozglądać się jeszcze za opiniami :)

 

Buty spd przeznaczone do MTB, bo czytałem że w szosowych szybciej psuja sie bloki od chodzenia, ciezej z blotem itp.

 

Buty chciałbym zmiescic sie cos kolo 300zl a pedały cos kolo 200zl.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

M520 są jak najbardziej ok. Mam kilka par. Pedały ciężkie ale tanie (100 zł) i solidne. Nie wiem co chcesz robić z tą przełajówką bo większość kupujących przełajówkę jeździ nią po szosie, szutrach i trochę po lesie. Na każdej z tych nawierzchni pedały SPD są ok. Nie ma tam potrzeby nagłego wypinania się. W butach SPD można normalnie chodzić i bloki się nie niszczą jak w szosowych. Możesz jeszcze rozważyć PD-A530 które również używam i są to bardzo fajny pedały albo ich odpowiednik z dobrej firmy Exustar PM811 (100 zł). Buty rzecz indywidualna. Ja jeżdżę w Specialized Sport MTB, które można kupić za 300.

 

Natomiast sam rower Accent CX One to nędza jak za tę cenę. Szukałbym mało używanego w dobrym stanie na Shimano 105 albo kupił Tribana z Decathlonu do którego wchodzą opony 700x32.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...