Skocz do zawartości

trzaski podczas pedałowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
to mój pierwszy post. Zaznaczę, że nie jestem zorientowany w tej dziedzinie, mam rower który służy mi do dojeżdżania do pracy - jakieś 15km dziennie.
Rower to Cross Spartacus, prawdopodobnie 2.0. Kupiłem go rok temu. Od pewnego czasu zaczęła mnie irytować pewna kwestia.
Gdy z rana jadę do pracy, po 2-3 kilometrach zaczyna się jargotanie w okolicach pedałów/supportu. Jeśli użyje więcej siły, dzwięki są głośniejsze. Na początku trzaski występowały w momencie kiedy dociskałem prawy pedał. Jest to mocno irytujące. Smarowałem rower, starałem się w pewnym sensie o niego dbać. Nie mam zbyt wielu narzędzi a przede wszystkim wiedzy co to może być i czy da się to na własną rękę naprawić czy konieczny jest serwis. Jeśli wchodzi ta druga opcja, możecie mi powiedzieć jakich kosztów mogę się spodziewać?
Dodam, że w momencie pedałowania na stojąco, trzaski są mniej uciążliwe - lecz sporadycznie występują
Dziękuję. Wysyłam filmik na którym występuje problem.

Odnośnik do komentarza

Łańcuch sprawdzałem - to nie to.
Jeśli rower był nie używany przez to 12-16 godzin, to hałas wydobywa się po jakiś 2-4 przejechanych kilometrach. Na początku jargocze a po 1-2 kilometrów to już orkiestra jest. Co ciekawe gdy początkowo nic nie hałasuje, nie czuje nic podczas pedałowania, a gdy są dźwięki to razem z nimi przeskoki/drgania nie wiem jak to nazwać
 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...