Skocz do zawartości

sposoby na dotarcie Tarczowek.


Rekomendowane odpowiedzi

Siema ;) mam pewien problem od jakiegos czasu hamulce tarczowe piszczą strasznie i nie wiem co z nimi zrobic rower jest nowy to wiem ze trzeba je docierac no to robilem tak jak przykazano w internecie rozpedzalem sie do 25-30 na godzine i stopniowo hamowalem ale to nic nie dawalo.. co sie moze dziac ? bo juz probowalem tak setki razy i nic dalej piszczą.. przednia nawet przez jeden dzien nie piszczala a teraz znowu ! ;/ czy to moze byc przez lekkie bicie opony czy przez co ? piszczą tylko jak hamuje nie trą podczas jazdy a tarcze są proste. Jakies pomysly jak to rozwiazac ?

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj jest to problem okładzin jeśli hamulce hamują dobrze i nie ślizgają się mimo pisku - pomaga zmiana klocków - polecam metaliczne. Jeśli piszczą i nie trzymają to zazwyczaj są zatłuszczone i pomaga   :D wymiana klocków i czyszczenie tarcz. Co do docierania, raczej nigdy się w to nie bawiłem, hamulce były używane od początku normalnie i nigdy nie miałem problemów mimo niedocierania.

Odnośnik do komentarza

Metaliczne klocki to najbardziej twardy rodzaj klocka. Służą do bardzo agresywnej jazdy. Aby hamulce z takimi klockami miały pełną skuteczność należy je wstępnie rozgrzać kilkukrotnie mocno hamując. Takie klocki powoli się zużywają ale też najmocniej degradują tarcze hamulcowe. Odpowiednio niedozgrzane mogą piszczeć niemiłosiernie.

Na drugim biegunie umiejscowione są klocki organiczne. Stosunkowo miekkie. Nie trzeba ich rozgrzewać. Od pierwszego hamowania hamulec działa na 100%. Szybko się zużywają ale oszczędzają tarcze.

Zatłuszczone tarcze, klocki = częściowy lub całkowity brak hamulca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...