Skocz do zawartości

Sygnalizowanie skrętu ręką


Rekomendowane odpowiedzi

Tu niby wszystko jest proste - wyciągam rękę i skręcam/zmieniam pas ruchu. Mnie jednak zastanawia pewna kwestia z tym związana. Czasem trzeba się zatrzymać na skrzyżowaniu, żeby ustąpić pierwszeństwa innym użytkownikom drogi. Czy podczas oczekiwania cały czas trzymacie wyciągniętą rękę, czy po prostu jeden krótki wymach i dziękuję?

Ja dojeżdżając do skrzyżowania tylko na chwilę wyciągam rękę i później oczekuję na wjazd z rękami na kierownicy, chociaż czasami trzymam dłużej, np. kiedy jakiś samochód dojeżdża do mnie z tyłu i chcę, żeby kierowca znał mój zamiar.

Odnośnik do komentarza

Ja stawiam na dłuższy wymach przy dojeździe. Ale to też zależy od konkretnej sytuacji i trochę zdaję się na intuicję - czasem, tak jak piszesz, zasygnalizuję raz jeszcze, jeśli samochodu za mną nie było i dopiero nadjeżdża. Na pewno jednak nie stałabym jak kołek z wyciągniętym ramieniem, czekając aż się sznurek samochodów przewali.

W każdym razie bez względu na przepisy zupełnie nie ufam kierowcom i ich rozgarnięciu, dlatego zakrętów w lewo unikam, jak tylko mogę i czasem na ruchliwszym skrzyżowaniu wolę stracić czas, wędrując przez dwa przejścia dla pieszych, niż pakować się między auta i machać rękami, licząc, że zwrócą na to uwagę i należycie się ustosunkują ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...