Skocz do zawartości

Który Amorek lepszy


Rekomendowane odpowiedzi

A co tu porównywać? XCT kosztuje ok. 200-250 zł. Czy amor tyle kosztujący może coś robić oprócz ładnego wyglądania? Rockshox kosztuje ze dwa razy tyle. Wersja Coil jest z grubsza następcą Rockshox Tora. Rewelacja to nie jest ale coś robi. Znacznie lepsza jest wersja ze sprężyną powietrzną Solo Air. Ta już zdecydowanie ma sens. Jak ma to być amor do rekreacji to Coil obleci. Jak do intensywnego użytkowania to jednak oba te amory są beznadziejne.

Odnośnik do komentarza

Osobiście to mam do czynienia z Rockshox xc32 Solo air i muszę powiedzieć, że działa bardzo sprawnie,bardzo fajnie wybiera nierówności, nie traci powietrza.Oczywiście nie jest to pro amor ale do lekkich szaleństw po lesie i szutrach spokojnie daje radę:) Ogólnie to bym chyba był za dołożeniem trochę grosza i zainwestowaniem jednak w jakiś amortyzator powietrzny.Małżonce ostatnio udało się kupić używanego Foxa w pięknym stanie za 500pln.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zdania że do lajtowego jeżdżenia to amor olejowo-spreżynowy jest wystarczający. Natomiast jak chce się już trochę napierać to już musi być powietrzny. Rockshoxy Solo Air są chyba jednymi z tańszych w zakupie, najmniej awaryjnych i najtańszych i najprostszych w serwisowaniu. Na Foxach, mam wrażenie, trzeba się trochę znać kupując. Ostatnio byłem w serwisie Foxa i pytałem co są sadzą o amorach moim i mojego młodego. Powiedzieli że amor młodego, Fox Float F90 RL jest wyśmienity i prawie niezniszczalny. Na mój Fox Evolution 32 Float 29 powiedzieli jest to ich zdaniem niezbyt nieudany, awaryjny model. No i zdalna blokada do Rockshoxa jest dużo tańsza niż do Foxa. Więc powiedziałbym że dla amatora, np takiego jak ja i zapewne wielu mi podobnych, który nie jest w stanie odróżnić zaawansowanych ustawień amora, lepszym zakupem jest Rockshox. Reba ma ugruntowaną opinię i pewnie to jest jeden z lepszych zakupów. Ale niższe modele powietrzne Rockshoxa pewnie też większości użytkowników wystarczą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...