Skocz do zawartości

Giant Talon 2 29er


Rekomendowane odpowiedzi

 Witam

We wrześniu 2014 roku kupiłem rowerek. Po dłuższym czasie oglądania i przymierzania, mój wybór padł na Giant Talon 2 29er. Spodobało mi się malowanie i geometria ramy, na której pozycja nie jest ani wyczynowa ani wyprostowana - jak dla mnie w sam raz. Wcześniej jeździłem głównie na kole 26 cali. Miałem też epizod z rowerem trekkingowym, ale "górale" to jednak jest moja miłość :) Rower miał od początku służyć do jazdy rekreacyjnej na każdym rodzaju nawierzchni i świetnie się z tego zadania wywiązuje. Większe koła może nie są tak zwrotne jak 26 cali, ale lepiej pokonują przeszkody w postaci dziur i kamieni. Jazda po śniegu czy błocie jest niezłą frajdą.

Rower jest z przedziału cenowego do 3 tys. , więc osprzęt w nim zamontowany był raczej "ekonomiczny". Jednak przez dwa lata jazdy (całoroczna, także zimą) pękła tylko dźwignia od lewej manetki Shimano Acera, ale dało się nią nadal przerzucać nią biegi. W tym roku nadarzyła się okazja, aby taniej kupić manetki Deore i przednią przerzutkę Deore XT, więc nie zastanawiałem się długo :) Alivio, której używałem dotychczas, trzymam na "czarną godzinę" (lepiej mieć jakieś części zapasowe w razie czego). Jakie różnice? Manetki i przerzutka chodzą łagodniej/ciszej w porównaniu z poprzedniczkami. Jak napchało się trochę błocka, to zacząłem panikować, że jest gorzej, ale trzeba jednak dbać o czystość osprzętu :D Wymieniłem siodełko na bardziej "kanapowe" - Giant Venture 1, ponieważ nie lubię jeździć w pieluszce  ;)

 

https://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.29er.2/17697/73836/#features

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...