Skocz do zawartości

stukanie łańcucha shimano


Rekomendowane odpowiedzi

O tym właśnie pomyślałem, że przed myciem był brudny i na tym brudzie się wszystko trzymało ;) 1000 km to z jednej strony niedużo, z drugiej są łańcuchy, które szybko padają. No i przy ostrej jeździe te lepsze też mogą się szybko wyciągnąć. Sprawdź z czystej ciekawości: https://roweroweporady.pl/jak-wymienic-lancuch-rowerowy/

Odnośnik do komentarza

he he, byłem w serwisie (po drodze do niego urwałem łańcuch, ale miałem spinkę). Chłopaki słuchali, kręcili korbą, przerzutkami, sprawdzili wyciągnięcie łańcucha, nasmarowali i... nic. Przyczyna nieznana. Pozostaje jedynie zmiana łańcucha na nowy, ale z tym to może poczekam, bo ten jest jeszcze ok.

Odnośnik do komentarza

Gupie pytanie - o wózek przerzutki trywialnie nie raczej nie stuka nie?

 

A obadaj może jak leży na korbie - czy się przesuwa - rusza zarówno na boki jak i wzdłuż tarczy - może się na niej buja? Jak jest naprężona ta część na korbie? Jak obracasz pomaleńku też stuka? Czy dopiero jak mocniej kręcisz? Czy jak obracasz ogniowo po ogniwie może da się zaobserwować jakiś "dziwny" ruch ogniwa, które właśnie zeszło z zębów? Albo tego co wchodzi na tarczę...

Odnośnik do komentarza

Mam to samo, choć -- sądząc z opisu -- nie tak dokuczliwe jak u Ciebie. Napęd jednorzędowy, wydłużenie 0,3, maks. 0,4% (mierzone suwmiarką). Tyle że u mnie jest bardzo mocny napinacz łańcucha (znacznie solidniejsza sprężyna niż w przerzutkach zewnętrznych) i pudło rezonansowe w postaci pełnej osłony łańcucha.

Przy zębatkach wyczyszczonych do połysku okazało się, że przy mocno napiętym łańcuchu to był dźwięk rolek w łańcuchu dotykających (uderzających) powierzchni zębatek. Gdy na chwilę nieco napinacz (sprężynę) poluzowałem mam idealną ciszę. Gdy zębatki były nieco zabrudzone było cicho.

Jak napęd jest poza tym w porządku, to trzeba z tym żyć. :-)

Odnośnik do komentarza

Mam to samo, choć -- sądząc z opisu -- nie tak dokuczliwe jak u Ciebie. Napęd jednorzędowy, wydłużenie 0,3, maks. 0,4% (mierzone suwmiarką). Tyle że u mnie jest bardzo mocny napinacz łańcucha (znacznie solidniejsza sprężyna niż w przerzutkach zewnętrznych) i pudło rezonansowe w postaci pełnej osłony łańcucha.

 

Przy zębatkach wyczyszczonych do połysku okazało się, że przy mocno napiętym łańcuchu to był dźwięk rolek w łańcuchu dotykających (uderzających) powierzchni zębatek. Gdy na chwilę nieco napinacz (sprężynę) poluzowałem mam idealną ciszę. Gdy zębatki były nieco zabrudzone było cicho.

 

Jak napęd jest poza tym w porządku, to trzeba z tym żyć. :-)

 

Moje spostrzeżenia są identyczne. Wnioski również. :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...