Skocz do zawartości

mumbai21

Użytkownicy
 • Ilość treści

  85
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez mumbai21

 1. Jak zabezpieczyć trenażer przed potem? W czasie jazdy stacjonarnej wszystko leje się w dół i trenażer bardzo szybko może ulec zniszczeniu.
 2. Ja też miałem problem z drętwiejącymi palcami. Przeszedł po zmianie rękawiczek. Powrócił, ale w minimalnym stopniu (zdarza się rzadko, łatwo się go pozbyć i nie jest przez to uciążliwy), po zmianie pozycji spowodowanej wyjęciem czterech podkładek spod mostka.
 3. Pierwsza rada - pisze się umiem (a nie umię).
 4. W poprzednim poście napisałeś jedynie o konieczności używania w rowerze szosowym pedałów z blokami. I z tym nie zgodziłem się. Teraz piszesz o czymś zupełnie innym, czyli o właściwym doborze roweru do planowanego użytkowania. I tutaj w pełni zgadzam się z Tobą. Rower szosowy służy do jazdy po asfalcie z dużą prędkością. (Chociaż zdarzają się odstępstwa nawet w World Tour w rodzaju Paryż - Roubaix). Ja na szosówce jeżdżę po drogach asfaltowych tylko bez spd i wcale mi to nie przeszkadza.
 5. Nie każdy, kto jeździ rowerem szosowym jest wyczynowcem. Wyczynowiec to ten, kto trenuje kolarstwo szosowe, bierze udział w zawodach i żyje z kolarstwa. Pozostali użytkownicy rowerów szosowych to amatorzy różnych stopni. I każdy amator wybiera do jazdy takie buty (i pedały oczywiście), jakie mu odpowiadają. Ja jeżdżę na pedałach platformowych i uważam porównanie użyte w cytacie za bezsensowne. Nie przeszkadza mi taki sposób jazdy w wyprzedzaniu na trasie wielu "wyczynowców" w zatrzaskach.
 6. Mam pytanie do osób znających teren z tytułu. Czy ulica Zawiślańska i jej przedłużenie, od Mehofera do Polnej w Legionowie, ma nawierzchnię asfaltową i jaki jest jej stan?
 7. Kup sobie elektryczny albo hulajnogę elektryczną, to w ogóle się nie zmęczysz.
 8. Nie przejmuj się, ten typ tak ma. Ale w tematach rowerowych wiedzę posiada.
 9. Ja kask mam i na razie nie muszę/chcę zmieniać. To tylko teoretyczne rozważania.
 10. Wiadomo, że o sprzęcie zawodowców decydują sponsorzy czyli producenci. Ale powinno im chyba zależeć na maksymalizacji bezpieczeństwa zawodników i jednocześnie promocji najlepszych produktów. W tym sprzeczności nie ma. Kaski Ekoi, POC, Kask, Abus, Giro nie są reprezentowane w powyższym zestawieniu lub nie są rekomendowane.
 11. https://naszosie.pl/2020/06/09/najbezpieczniejsze-kaski-rowerowe-2020-wg-folksam/ Pod powyższym linkiem można zobaczyć ranking najbezpieczniejszych kasków według szwedzkiej firmy ubezpieczeniowej. Zastanawia mnie jeden, nasuwający się po przeczytaniu tego tekstu, wniosek. Uczestnicy World Tour nie jeżdżą w najbezpieczniejszych kasach. A może do testów użyto niewłaściwych kasków?
 12. A Ty do szkoły nie chodziłeś? Nie wiesz ile to jest 45 stopni? Wąwóz pisze się przez ó. Ani umysł ścisły, ani humanista. Ogólnie tragedia.
 13. A co zrobisz z rowerem jak rozstaniesz się z dziewczyną po roku, dwóch, trzech latach?
 14. W Warszawie mieszka ok. 1 700 000 osób. Chorych jest 2 000, co stanowi ok. 0,11% czyli jedna na 850 osób. Nie tak łatwo je spotkać. Nie bez powodu mówi się też, że zdecydowana większość zmarłych to osoby z chorobami współistniejącymi. Jeżeli którejś z tych osób wirus przyspieszył śmierć to co było faktyczną przyczyną zgonu? Choroba pierwotna czy wirus? Dla mnie wirus. A to, że śmiertelność tego wirusa nie jest jakaś porażająca, przynajmniej dotychczas, też jest wiadome. Teorii na temat wirusa jest mnóstwo a szary człowiek zawsze będzie zagubiony w natłoku informacji. Informacje w
 15. Już kiedyś napisałem to do Ciebie. Nie rozumiesz, co czytasz. Nigdzie nie napisałem, że zabraniam komukolwiek czegokolwiek. Twoich preferencji seksualnych: "Wolałem jak owi liberałowie grzebali mi po cichu i delikatnie w toopie w rękawiczkach" też nie zamierzam komentować. I jest to ostatni mój wpis w tym temacie.
 16. Ja z Tobą nie dyskutuję, wyraziłem jedynie własną opinię na temat Twojego wpisu. Fora nie są odpowiednim miejscem na poważne dyskusje. I nie obrażam Cię personalnie, tylko wyrażam się negatywnie o Twoich wypowiedziach. Natomiast Ty przeciwnie. Piszesz do mnie chłopcze, co wprost nie jest obraźliwe ale wyczuwam takie intencje. W podobnym tonie piszesz ci i tobie, chociaż stosowną formą jest Ci i Tobie. I ja takiej używałem w poprzednim poście jak i teraz. Pa, pa.
 17. Skoncentruj się na tym forum na poradach dotyczących tematyki rowerowej, bo na tym znasz się rzeczywiście dobrze. A na prawie i konstytucji nie znasz się, więc nie wypowiadaj się w tych kwestiach (lub nie powtarzaj bezmyślnie zasłyszanych sloganów). Możesz założyć własne forum antyrządowe i tam wypisywać te farmazony. Na koniec muszę Cię zmartwić. Na rządy tzw. liberałów, którzy już byli u władzy i pokazali co potrafią, przez najbliższe lata nie możesz liczyć i lepiej pogódź się z tym albo wpadniesz w depresję :)
 18. Probiotyki przez cały rok? Nieźle zryli Ci mózg i jeszcze z kieszeni trochę wyciągną. Ale każdy robi jak uważa.
 19. Żeby powoływać się na przepisy, to trzeba je znać. Konstytucja odsyła nie raz do różnych ustaw. Jest ustawa z 2008 roku o stanie epidemii, która pozwala ministrowi zdrowia wprowadzać różnego rodzaju ograniczenia. Jakoś ta Twoja opozycja nie kwestionuje żadnego z ograniczeń wprowadzonych przez rząd. Ale powtarzam, biegać i jeździć można. A mandatu można nie przyjąć. Córkę zatrzymał raz patrol na spacerze z dziećmi. Powołała się na stronę rządową i odeszli. Podobnie było z jej znajomymi, rodzice plus dwójka dzieci na rowerach. Policjant to tylko człowiek i też są różni. Oprócz argumentów,
 20. Nie ma zakazu ani spacerowania, ani biegania, ani jazdy na rowerze. Wystarczy wejść na rządową stronę i przeczytać w pytaniach i odpowiedziach wyjaśnienie tych kwestii. Jednorazowe wyjście w celach sportowych zalicza się do realizacji podstawowych potrzeb związanych ze sprawami życia codziennego i jest dozwolone. Dodatkowo, wczoraj w tej sprawie wypowiadał się w radio rzecznik prasowy policji i powiedział wyraźnie, że nie ma w Polsce przepisów zabraniających tych aktywności i policja nie daje za nie mandatów. Trzeba tylko zachować się w zgodzie z innymi obostrzeniami - 2 metry odległości i ma
 21. Jeździcie, czy siedzicie w domu?
 22. W odchudzaniu poprzez sporty wytrzymałościowe typu bieganie, jazda na rowerze, początkowym problemem jest osiągnięcie takiego poziomu objętości jednostki treningowej, aby dochodziło do spalania tkanki tłuszczowej. Dopóki tego poziomu nie osiągniemy, efekty będą mizerne.
 23. Wczoraj nadeszła pora, żeby to wreszcie zrobić. Łańcuch dzień wcześniej zaczął niemiłosiernie przeskakiwać na dwóch, najczęściej używanych przy szybkiej jeździe, zębatkach kasety. Tak nagle, bez ostrzeżenia. Byłem pełen obaw, że kaseta też będzie na złom. Co prawda nie nosiła śladów zużycie (podobnie jak blaty korby) ale na różnych forach straszą, że jak przymiar wpada na 1%, i to z zapasem (a tak okazało się u mnie), to nowy łańcuch nie ułoży się ze starą kasetą. Nic z tych rzeczy. Nowy łańcuch chodzi pięknie, biegi zmienia się bez żadnych problemów. A i prędkość wyraźnie podskoczyła. Dodam
 24. Znam tę tabelę. Zrobiona, jak wskazuje tytuł, przez Wippermanna, czyli producenta Connexów. Ale pomińmy ten fakt. Chodzi mi o opinię użytkowników. Podstawowe pytanie dotyczy zależności cena - wytrzymałość. Czy łańcuch dwa razy droższy starczy na dwa razy więcej kilometrów? Mam co do tego poważne wątpliwości. Wspomniany Sram można kupić za niecałe 60 zł a Shimano hg601 za niecałe 90 zł czyli ten drugi jest o ok. 50 procent droższy. A czy wytrzyma o te 50 procent więcej kilometrów?
 25. Czy ktoś używał łańcuch jak w tytule? Chętnie poznam opinie na jego temat.
×
×
 • Utwórz nowe...