Skocz do zawartości

mumbai21

Użytkownicy
 • Ilość treści

  86
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O mumbai21

 • Ranga
  Forumowicz

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

769 wyświetleń profilu
 1. Jest jeszcze coś takiego jak odwrócona periodyzacja. Polega na rozpoczęciu okresu przygotowawczego od treningów krótszych o dużej intensywności, czyli właśnie interwałów, a dopiero w drugiej części tego okresu przechodzi się do długich treningów o charakterze tlenowym. Ma to zastosowanie właśnie w naszym klimacie.
 2. Jak zabezpieczyć trenażer przed potem? W czasie jazdy stacjonarnej wszystko leje się w dół i trenażer bardzo szybko może ulec zniszczeniu.
 3. Ja też miałem problem z drętwiejącymi palcami. Przeszedł po zmianie rękawiczek. Powrócił, ale w minimalnym stopniu (zdarza się rzadko, łatwo się go pozbyć i nie jest przez to uciążliwy), po zmianie pozycji spowodowanej wyjęciem czterech podkładek spod mostka.
 4. Pierwsza rada - pisze się umiem (a nie umię).
 5. W poprzednim poście napisałeś jedynie o konieczności używania w rowerze szosowym pedałów z blokami. I z tym nie zgodziłem się. Teraz piszesz o czymś zupełnie innym, czyli o właściwym doborze roweru do planowanego użytkowania. I tutaj w pełni zgadzam się z Tobą. Rower szosowy służy do jazdy po asfalcie z dużą prędkością. (Chociaż zdarzają się odstępstwa nawet w World Tour w rodzaju Paryż - Roubaix). Ja na szosówce jeżdżę po drogach asfaltowych tylko bez spd i wcale mi to nie przeszkadza.
 6. Nie każdy, kto jeździ rowerem szosowym jest wyczynowcem. Wyczynowiec to ten, kto trenuje kolarstwo szosowe, bierze udział w zawodach i żyje z kolarstwa. Pozostali użytkownicy rowerów szosowych to amatorzy różnych stopni. I każdy amator wybiera do jazdy takie buty (i pedały oczywiście), jakie mu odpowiadają. Ja jeżdżę na pedałach platformowych i uważam porównanie użyte w cytacie za bezsensowne. Nie przeszkadza mi taki sposób jazdy w wyprzedzaniu na trasie wielu "wyczynowców" w zatrzaskach.
 7. Mam pytanie do osób znających teren z tytułu. Czy ulica Zawiślańska i jej przedłużenie, od Mehofera do Polnej w Legionowie, ma nawierzchnię asfaltową i jaki jest jej stan?
 8. Kup sobie elektryczny albo hulajnogę elektryczną, to w ogóle się nie zmęczysz.
 9. Nie przejmuj się, ten typ tak ma. Ale w tematach rowerowych wiedzę posiada.
 10. Ja kask mam i na razie nie muszę/chcę zmieniać. To tylko teoretyczne rozważania.
 11. Wiadomo, że o sprzęcie zawodowców decydują sponsorzy czyli producenci. Ale powinno im chyba zależeć na maksymalizacji bezpieczeństwa zawodników i jednocześnie promocji najlepszych produktów. W tym sprzeczności nie ma. Kaski Ekoi, POC, Kask, Abus, Giro nie są reprezentowane w powyższym zestawieniu lub nie są rekomendowane.
 12. https://naszosie.pl/2020/06/09/najbezpieczniejsze-kaski-rowerowe-2020-wg-folksam/ Pod powyższym linkiem można zobaczyć ranking najbezpieczniejszych kasków według szwedzkiej firmy ubezpieczeniowej. Zastanawia mnie jeden, nasuwający się po przeczytaniu tego tekstu, wniosek. Uczestnicy World Tour nie jeżdżą w najbezpieczniejszych kasach. A może do testów użyto niewłaściwych kasków?
 13. A Ty do szkoły nie chodziłeś? Nie wiesz ile to jest 45 stopni? Wąwóz pisze się przez ó. Ani umysł ścisły, ani humanista. Ogólnie tragedia.
 14. A co zrobisz z rowerem jak rozstaniesz się z dziewczyną po roku, dwóch, trzech latach?
 15. W Warszawie mieszka ok. 1 700 000 osób. Chorych jest 2 000, co stanowi ok. 0,11% czyli jedna na 850 osób. Nie tak łatwo je spotkać. Nie bez powodu mówi się też, że zdecydowana większość zmarłych to osoby z chorobami współistniejącymi. Jeżeli którejś z tych osób wirus przyspieszył śmierć to co było faktyczną przyczyną zgonu? Choroba pierwotna czy wirus? Dla mnie wirus. A to, że śmiertelność tego wirusa nie jest jakaś porażająca, przynajmniej dotychczas, też jest wiadome. Teorii na temat wirusa jest mnóstwo a szary człowiek zawsze będzie zagubiony w natłoku informacji. Informacje w
×
×
 • Utwórz nowe...