Weekendowa trasa Łódź – Jeziorsko (Pęczniew)

Wraz z trzema przyjaciółmi wybrałem się na piątkowo-sobotnią przejażdżkę nad Jeziorsko. W sumie przejechałem około 145 km, niektórzy 20-30 km więcej, z racji tego, że do punktu zbiórki mieli dalej. Wyjazd był typowo rekreacyjny, w żadnym razie sportowy. Jednak jak się okazało na miejscu, sąsiedzi z namiotów obok, trochę za bardzo poszli w kierunku rekreacji – do godziny drugiej w nocy urządzali na plaży dyskotekę, co nie pozwoliło nam za bardzo zasnąć i odpocząć.

Wyjazd rowerowy Jeziorsko

W sobotę słońce pokazało pełnię swoich możliwości i uwierzcie – jazda gdy w cieniu są 33 stopnie – nie należy do największych przyjemności. Ale oprócz Grzesia, który dzielnie się trzymał, ale słońce go zmogło – jakoś dotarliśmy na dwóch kółkach do domów. W sobotę było tak gorąco, że przez całą drogę wypiłem ok. 4 litry różnych odżywczych płynów, a i to było mało, a ostatnie 10 km przejechałem przegrzany :(

W piątek szukaliśmy dobrej trasy, która nie byłaby uczęszczana przez nadmierną ilość aut – i udało się. Zahaczyliśmy min. o jeden z dwóch w Polsce Grunwaldów. Wystarczy z Łodzi wyjechać na Rąbień, a potem jest wiele możliwości dojechania na Pęczniew. Z powrotem, z racji tego, że w sobotę ruch na drogach jest zdecydowanie mniejszy, wróciliśmy przez Szadek i Lutomiersk.

Największą „atrakcją” wyjazdu było ugryzienie końskiej muchy. Skubana wleciała mi podczas jazdy do ust i ugryzła w wargę. Na całe szczęście miałem przy sobie zioła szwedzkie, którymi odkaziłem ugryzienie. Opuchlizna szybko zeszła :)

Oczywiście wyjazd do Pęczniewa, oprócz aspektu plażowo-rekreacyjnego, miał również za zadanie łapanie formy przed wyjazdem Świnoujście-Hel, który zbliża się wielkimi krokami.