Ubezpieczenie roweru – czy warto wykupić OC i ACZapraszam do obejrzenia najnowszego odcinka Rowerowych Porad. Zachęcam także do subskrybowania kanału.Czy warto ubezpieczyć rower? Z pewnością tak, jeżeli ktoś dużo jeździ, zwłaszcza po mieście – może mu się przydać pakiet OC (odpowiedzialności cywilnej) i AC (wiem, że to skrót od Autocasco, ale umownie będę je tak nazywać). Gdy uszkodzimy komuś z naszej winy samochód, albo kogoś potrącimy – nie będzie trzeba wykładać pieniędzy z własnej kieszeni, pieniądze wypłaci ubezpieczyciel z polisy OC. Ubezpieczenie AC służy natomiast to naprawy szkód, którym uległ nasz rower, a nie można ustalić sprawcy lub sami jesteśmy sprawcą. Gdy będziesz mieć stłuczkę z samochodem (z Twojej winy), musisz mieć casco roweru, by ubezpieczyciel oddał Ci pieniądze za jego naprawę.

Odświeżam wpis o ubezpieczeniu roweru, ponieważ minęły trzy lata od jego napisania i trochę się na rynku pozmieniało.

Rower można również ubezpieczyć od kradzieży (ważne zwłaszcza gdy trzymamy rower na balkonie lub w piwnicy), a także wykupić ubezpieczenie na czas rowerowego wyjazdu. Przejrzałem ofertę towarzystw ubezpieczeniowych i wybrałem dla Was najciekawsze oferty.

Jak ubezpieczyć rower od kradzieży

fot. Steven Leith – są różne pomysły na ubezpieczenie roweru, można i tak

PZU

PZU jest jednym z nielicznych ubezpieczycieli, który ma specjalną ofertę dla rowerzystów. W pakiecie Bezpieczny Rowerzysta otrzymujemy ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz OC. Można do tego dokupić casco roweru oraz ubezpieczenie bagażu. Maksymalna kwota na jaką można się ubezpieczyć w ramach NNW to 50 tysięcy złotych. W przypadku OC maksymalna kwota ubezpieczenia wynosi 200 tysięcy złotych i obejmuje uszkodzenie cudzego mienia, a także okaleczenie lub śmierć osoby trzeciej z naszej winy.

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie bagażu, to jest on pod ochroną jedynie podczas używania roweru i maksymalna kwota ubezpieczenia wynosi 3 tysiące złotych. Ubezpieczeniem AC możemy chronić rower oraz jego wyposażenie o maksymalnej wartości 5 tysięcy złotych.

W PZU można również ubezpieczyć dom/mieszkanie w ramach którego będzie również ubezpieczony nasz rower.

Aviva

Aviva oferuje „Ubezpieczenie w Potrzebie” czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Maksymalna kwota odszkodowania wynosi 80 tysięcy złotych w przypadku kalectwa na skutek wypadku. Do tego będziemy ubezpieczeni od niezdolności do pracy, pokryte będą koszty rehabilitacji oraz wypłacone odszkodowanie w przypadku śmierci.

Aviva oferuje również ubezpieczenie podróżne (do 29 dni lub całoroczne) w którym otrzymujemy OC, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie sprzętu sportowego (w tym roweru) oraz NNW. Jest to bardzo ciekawa propozycja, tym bardziej, że w zależności od pakietu, ubezpieczenie może działać w różnych częściach całego świata.

Oczywiście można również ubezpieczyć rower od kradzieży, ale tylko w przypadku gdy zostanie ukradziony z miejsca naszego zamieszkania.

Generali

Nie posiadają w ofercie specjalnych pakietów dla rowerzystów. Natomiast możemy wykupić ubezpieczenie NNW, a także ubezpieczenie turystyczne, które oprócz ubezpieczenia roweru, OC i NNW oferuje również pakiet Assistance, które pomoże nam gdy będziemy chcieli wrócić do kraju.

TU Europa

W swojej ofercie posiada Ubezpieczenie Rowerzysty, które zawiera NNW (do 20 tysięcy zł), OC (do 25 tysięcy zł), koszty ratownictwa (do 5 tysięcy zł) oraz szkód w mieniu (do 5 tysięcy złotych).

Warta

W Warcie wykupić można ubezpieczenie Warta Travel, które pokrywa koszty leczenia, wypłaca środki w wyniku nieszczęśliwego wypadku, posiada pakiet OC, ubezpieczenie bagażu, a także pakiet Assistance (opieka nad dziećmi, kontynuacja podróży, pomoc tłumacza itd.)

Wracają do głównego pytania – czy warto się ubezpieczyć? Z pewnością wielu zdarzeń nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Zwłaszcza w podróży zagranicznej jesteśmy często zdani jedynie na siebie i warto mieć wykupione ubezpieczenie. W codziennej jeździe nie jest ono aż tak istotne, aczkolwiek bywa (odpukać) przydatne. Warto o ubezpieczeniu pomyśleć również w przypadku gdy trzymamy rower w mało bezpiecznym miejscu.

 
 • Wojciech Majda

  Jedną rzeczą o której warto pamiętać, to fakt, że ubezpieczenie roweru liczy się do historii ubezpieczenia gdy chce się ubezpieczyć samochód.

 • Wysłałem zapytanie do PZU w tej sprawie i niestety u nich nie można na to liczyć. Może u innych ubezpieczycieli jest taka szansa.

 • świat ubezpieczeń

  Witam, przygotowuję zestawienie ubezpieczeń dla rowerzystów na wakacje 2011. Jeśli będę miał gotowe to podeślę. Sam lubię rower, a kocham ubezpieczenia.

 • Kochasz ubezpieczenia? :) To ciekawe :) Bardzo chętnie zobaczę to zestawienie i jeżeli będzie taka możliwość – umieszczę u siebie na blogu.

 • Anonymous

  Ja mam ubezpieczony rower razem z mieszkaniem i śpię trochę spokojniej, bo trochę w niego zainwestowałem. Może faktycznie pomyślę o OC, bo czasem się zdaży, że jaieś dziecko czy piesek wyskoczy pod koła (odpukać jak dotąd nic złego się nie stało).

 • Rower od kradzieży można ubezpieczyć tylko razem z mieszkaniem. Czyli można uznać, że takiego ubezpieczenia nie ma. A szkoda.

 • W PZU Bezpieczny Rowerzysta jest casco do 5 tysięcy złotych od rabunku.

  Ale faktycznie, nie mogłem znaleźć samodzielnego ubezpieczenia od kradzieży roweru.

 • Korzystam od paru lat z pakietu „Bezpieczny Rowerzysta”, mam OC i NNW i jestem zadowolony, już raz musiałem skorzystać i jestem do przodu. Casco tylko na rower się nie opłaci lepiej ubezpieczyć mieszkanie, wtedy ubezpieczenie obejmuje rower.

 • Maciek

  Dobrze, że przypomniałeś artykuł, bo miałem poszukać ubezpieczyciela, ale bym o tym zapomniał. :)

  Brakuje mi jednej rzeczy: tabelki porównującej oferty: opłata, zakres ubezpieczenia itp.

 • Ubezpieczenia nie tak łatwo porównać. Ponieważ część jest łączona z mieszkaniowym, w części osobno kupujesz OC, osobno NNW. To pierwsza przeszkoda.
  Drugą jest taka, że nie każdy ubezpieczyciel podaje stawki na stronie internetowej :( Może wolną chwilą popiszę do nich, żeby to wybadać.

 • Michał

  Wyliczyłem sobie składkę w pakiecie „Bezpieczny rowerzysta”. Na jedną osobę koszt ubezpieczenia wynosi od około 400 PLN do 800 PLN w zależności od kwot jakie sobie ustalimy. Okres ubezpieczenia to rok. Nie sądzicie, że to trochę dużo?

 • Jak chcesz tak wysokie. Ja mam NNW 40.000/stawka 3.00 = 120 zł. i OC 30.000/stawka 0,14% = 42 zł czyli razem płacę 162.00 zł na cały rok i na cały świat wyłączając USA i Kanada. To jet moje dodatkowe ubezpieczenie jako rowerzysty które w zupełności mi wystarcza.

 • Maciek

  Rozmawiałem z przedstawicielką PZU.

  „Bezpieczny rowerzysta” jest drogi, głównie ze względu na ubezpieczenie samego roweru (na kwotę maks. 5 000 zł), bo wtedy kwota roczna składki rośnie o niemal 400 zł. W zamian mamy OC, NNW oraz AC (przydatne jak jesteśmy sprawcami i chcemy z ubezpieczenia naprawić rower).

  Ja myślę o innym rozwiązaniu. Zależy mi głównie na OC jakbym ja był sprawcą. W przypadku ubezpieczenia OC w życiu prywatnym na kwotę 200 tyś. zł składka roczna to około 80PLN, czyli znacznie mniej. Z drugiej strony mamy tylko „gołe” OC, ale za to nie obejmujące tylko nasze błędy na rowerze, ale ogólnie życie prywatne.

  A i jeszcze jedno: przynajmniej w PZU ubezpieczenie roweru nie wlicza się do historii ubezpieczenia (jeśli ktoś liczy na zniżki w OC samochodu). Dużo osób to wykorzystywało ubezpieczając rower (często go nie mając!), aby mieć zniżki w przypadku samochodu.

  Generalnie warto podpytać swoich „ulubionych” ubezpieczycieli o inną opcję: ubezpieczenie mieszkania (odpowiedzialności cywilnej), za niewielką dopłatą do składki (5-10%) dostać można OC odpowiedzialności cywilnej na terenie Polski.

  W/w przykłady opierałem na wyliczeniach w PZU, ale podejrzewam, że w innych jest podobnie.

 • Robbert

  Ubezpieczenie OC rowerzysty, czyli za wszelkie szkody, które komuś spowodujemy, bardzo często zawiera się w ubezpieczeniu mieszkania (za niewielką dodatkową opłatą – ja mam za 36zł/rok do wartości 200 000zł). Jest ogólne ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, dotyczy jednak wszystkich domowników. Nawet źle przechodząc przez ulicę możemy spowodować czyjeś straty, niekoniecznie na rowerze. Uważam, że ta opcja jest najlepsza. W AC na rower bym nie wierzył, na pewno nie od kradzieży. Ciężko taki przypadek będzie udowodnić, no i składka też będzie niezła.

 • Jola

  Moim zdaniem warto mieć takie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, tak jak napisał Robert. Mi się przydało, gdy przypadkiem zalałam sąsiadom mieszkanie.
  A i na rowerze, odpukać, może się przydać.

 • Grzegorz

  Ubezpieczenie roweru w PZU to BZDURA !!!!!
  Tak zwane AC obejmuje ubezpieczenie roweru od napaści, czyli jak ktoś mi wyrwie rower z rąk i ucieknie, a nie obejmuje kradzieży PRZYPIĘTEGO ROWERU np z pod sklepu !! Czyli wyjaśnię to jeszcze w taki sposób: jak pojedziecie do sklepu na zakupy i przypniecie rower za pomocą ogólnie dostępnych zabezpieczeń np do stojaka rowerowego przed sklepem, pójdziecie do sklepu i w tym momencie ktoś wam ukradnie rower (np odetnie nożycami zapięcie roweru) to NIE DOSTANIECIE odszkodowania, bo ubezpieczenie tego NIE OBEJMUJE – nie obejmuje najważniejszej sprawy czyli KRADZIEŻY !!! Co jest bzdurą. Bo przecież o to chodzi, żeby ubezpieczyć rower od kradzieży w momencie jak go nie widzę i nie pilnuję. W przeciwnym razie ubezpieczenie jest nie potrzebne, bo jak rower mam na oku i go pilnuje, albo stoję przy nim to po co ubezpieczenie !! A co lepsze, to każdy agent ubezpieczeniowy na ten temat mówi co innego, w ogóle ci ludzie nie mają o tym pojęcia !
  Dopiero na infolinii PZU się dowiedziałem że to bzdura, ale oczywiście dopiero jak się sam o wszystko dokładnie wypytałem. Oczywiście na początku rozmowy usłyszałem, że tak można ubezpieczyć, ale nie tylko od samej kradzieży, ale trzeba wykupić cały pakiet OC, NNW i AC. Oczywiście wiedząc o tym, że ubezpieczalnie to jak trzeba im zapłacić, to są pierwsze, ale jak mają oddać kasę to już inny temat, zaraz szukają jak się od tego wywinąć – zacząłem się o wszystko pytać. Najlepsze jest to, że jak się spytałem, czy zapięcie do roweru musi być jakieś z atestem, czy takie zwykłe wystarczy, to usłyszałem że zwykłe wystarczy ale jak doszedłem do tematu kradzieży opisanego wyżej (kradzież z pod sklepu) to usłyszałem, że ubezpieczenie nie obejmuje kradzieży. Tu kolejna bzdura: informują klienta, że zwykłe zapięcie rowerowe wystarczy, żeby mieć ubezpieczenie, ale jak przypnę nim rower i go ukradną to i tak ubezpieczenie tego nie obejmuje. DEBILIZM NAJWYŻSZYCH LOTÓW !! Naciągacze. Ubezpieczenie roweru w PZU to nic innego jak tylko wyciągnięcie kasy od ludzi !

 • edsfg

  Niby bzdura, ale jak udowodnisz, że rower miałeś przypięty do stojaka a złodziej w kapturze to nie twój znajomy?

 • Grzegorz

  To tak samo można się spytać jak się udowodni, że rower został wyrwany z ręki, a napastnik to nie jest mój znajomy ? Bo to napaść i niby od tego rower jest ubezpieczony. Trzeba zgłosić napaść na policji – to równie dobrze można zgłosić kradzież z pod sklepu na policji. Tak jak pisałem wcześniej to ubezpieczenie to BZDURA !

 • @Grzegorz – dlaczego bzdura? Ubezpieczenie PZU chroni rowerzystów przed napaścią i kradzieżą roweru. I już. Masz wszystko w warunkach ubezpieczenia napisane.

  Pod sklepem – cóż, musisz dobrze przypinać rower. A kombinowania na policji nie radzę, oni dobrze wiedzą jak rozpoznać tych, którzy próbują wyłudzić odszkodowanie.

 • Grzegorz

  Nikt nie nie mówi o kombinowaniu. Czytaj dokładnie i ze zrozumieniem! A ubezpieczenie nie chroni od kradzieży, tylko od napaści. I to jest bzdura. A najlepsze jest to, że rozmawiałem z 3 agentami i każdy mówi co innego, po czym stwierdzają, że tak naprawdę nie sprzedali tego ubezpieczenia nigdy. A najlepsza jest odpowiedź na pytanie, czy zamknięcie rowerowe musi być jakieś atestowane, czy wystarczy zwykłe zamknięcie dostępne ogólnie w sklepie – oczywiście odpowiedź, jest taka że zamknięcie może być zwykłe ze sklepu. Więc się pytam po cholerę dyskutują i informują o zamknięciu roweru, jak i tak to jest do niczego nie potrzebne, skoro jak przypnę rower tym zamknięciem i go ukradną, to i tak ubezpieczenie tego nie obejmuje. Ale kiedy się o tym ubezpieczający dowie, dopiero jak ukradną rower z pod sklepu, albo jak będzie się pytał o każdą pierdołę, to w końcu wydostanie od agenta tą informację – kradzieży przypiętego roweru z pod sklepy ubezpieczenie nie obejmuje! Ale na początku rozmowy, ależ tak od kradzieży i napaści można rower ubezpieczyć. A dlaczego tak jest, proste żeby ktoś napadł na ciebie i wyrwał ci rower to musi być kozak i to jeszcze na większego od siebie nie napadnie, a z pod sklepu byle leszcz zapieprzy ci rower ! I jeszcze się w PZU dziwią, że nikt nie kupuje tego ubezpieczenia. No bo trzeba być jeleniem, żeby to kupić !
  A na koniec dodam, że w Poznaniu wielu moich znajomych jeździ rowerami i ich znajomych i nie znam żadnego przypadku napaści i utraty roweru, tylko kradzież z pod sklepu przypiętego roweru !

 • Grzegorz

  A widziałem, że wcześniej ktoś pisał, że można rower ubezpieczyć od kradzieży razem z mieszkaniem. Tu też proszę się agenta dopytać dokładnie, bo jest haczyk o którym dopiero powiedzą jak człowiek będzie drążył temat ! W ubezpieczeniu mieszkania trzeba podać wartość ubezpieczenia ruchomości. Ale ubezpieczyciel odpowiada za ruchomości w piwnicy w wysokości 5 % liczone od podanej wartości ubezpieczenia ruchomości. Czyli jak ktoś ma rower za np. 1500 zł i przykładowo zliczy, że ma ruchomości w mieszkaniu i piwnicy o wartości 20 000 zł i tak poda do ubezpieczyciela, to jak mu ukradną z piwnicy rower o wartości 1500zł, to dostanie tylko 1000 zł odszkodowania (pod warunkiem, że nie wymyślą czegoś, żeby nie dać kasy) i człowiek jest w plecy !
  Kolejna rzecz jest taka, że to ubezpieczenie obejmuje tylko twoją piwnicę. A jak to w blokach bywa piwnica jest mała i ludzie trzymają rower w tak zwanej rowerowni i jak z tej rowerowni ukradną rower, to nie ma odszkodowania, bo tego ubezpieczenie nie obejmuje !
  Następna rzecz jest taka, że jak masz 3 pary drzwi (i oczywiście potrzeba 3 kluczy), czyli drzwi wejściowe z domofonem, drzwi główne do piwnicy i drzwi do twojej piwnicy (twojego pomieszczenia) TO I TAK NIE LICZY SIĘ UBEZPIECZENIE (ubezpieczenie jest nie ważne i nie dostanie się odszkodowania w przypadku kradzieży roweru z piwnicy) – a dlaczego, bo na drzwiach do twojej piwnicy (do twojego pomieszczenia) musisz mieć dwa zamki (dwa klucze).
  Zanim ktoś odpisze, to proszę dokładnie czytać ze zrozumieniem, bo nie mam zamiaru bawić się w przepychanki słowne, tylko chcę ostrzec ludzi zanim będzie za późno, bo agenci nie informują o takich sprawach. Tylko się słyszy, tak można ubezpieczyć bez problemu i kosztuje to tyle, zero wyjaśnień, a broszurki informacyjne są tak napisane, że jak ktoś czyta to nie wie o co chodzi, a co lepsze jak się spytasz agenta o wyjaśnienie to on sam nie wie co tam jest napisane !

 • Nie bardzo rozumiem – dopiero dziś odkryłeś, że trzeba czytać wszystko co się podpisuje? Nawet jeżeli jest napisane językiem niezbyt przystępnym, to trzeba się przemóc, trochę nad tym posiedzieć i przeczytać kilka razy.
  Tak jest nie od dziś z umowami. Niestety.

 • Grzegorz

  No widzę, że nie rozumiesz. I znów kolego nie czytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem. Piszę, żeby ostrzec ludzi, bo dużo osób nie czyta. Agencji ubezpieczeniowi pieprzą ludziom głupoty a sami nie mają o tym pojęcia. Ja się wczytałem w temat (rozgryzłem) i zasypałem agentów ubezpieczeniowych pytaniami i oczywiście nie mieli o niczym pojęcia. Więc piszę, żeby nikt się nie dał nabrać na ubezpieczenie AC roweru i żeby ludzie wiedzieli jak ubezpieczyć mieszkanie pod kątem kradzieży roweru z piwnicy.

 • chemik

  Prosta sprawa, rower trzymam w domu i po problemie z piwnicami.
  Co do ubezpieczenia od kradzieży to jasno jest to napisane w warunkach umowy – naprawdę ciężko mi uwierzyć że można coś podpisać bez dokładnego przeczytania umowy i warunków… ale mniejsza o to.
  Grzegorz – piszesz że agent informował że rower można ubezpieczyć od kradzieży i napaści, wg. mnie logiczne jest że oba zdarzenia muszą wystąpić jednocześnie. Gdyby było kradzież lub napaść to zupełnie coś innego.

 • Barbara

  A może lepiej dokładnie poczytać warunki ubezpieczenia , które agent ubezpieczeniowy zostawia co roku u nas – tam jest wszystko. Jest tam taki punkt jak ustalenie wysokości odszkodowania. Kradzież z piwnicy to 10% sumy ubezpieczenia mieszkania i wystarczy 1 kłódka wielozastawkowa

 • Adam

  To po jasną cholerę mi takie ubezpieczenie. Z domu mi nikt raczej nie ukradnie, ale jak biorę rowery do auta i jadę na weekend, po czym rowery zostają na bagażniku samochodu na noc oczywiście zamknięte i wtedy bym potrzebował ubezpieczenia, jak mi je ktoś ukradnie. Nie piszcie że rowery można wziąć ze sobą, bo nie będę w hotelu w nimi spał!
  W innych okolicznościach nie potrzebuję ubezpieczenia.

 • f

  nie wiem o co się rozchodzi z tą napaścią i kradzieżą. Wiem za to, że ubezpieczalnie zawsze tak kombinują, żeby pieniędzy nie wpłacić. Więc wykupuję ubezpieczenie od tej napaści, a jak mi nawet zawiną rower z łańcucha, to powiem, że napadli i zabrali. Różnicy nie widzę – jedynie w portfelu. Wersja zawsze jedna – 2 łobuzów z nożem w kapturach. Nie wiem, czy policja kiedykolwiek znalazła jakiś skradziony rower jeśli ktoś im go nie podrzucił pod komendę, więc prawdopodobieństwo, że znajdą sprawcę, który naszą wersję obali jest zerowe. I nie, nie mam wyrzutów jak płacę.

 • Ciekawy temat. Czy ktoś się orientuje jak ugryźć sprawę ubezpieczenia sprzętu w wypożyczalni rowerów i ew. OC, NW w razie wypadku w wyniku wady lub usterki sprzętu?

 • Wydaje mi się, że w takich przypadkach należy szukać indywidualnego pakietu ubezpieczenia. Wątpię by były takie pakiety dostępne w normalnych cennikach ubezpieczycieli.

 • Biz

  Robiłem przegląd ubezpieczeń rowerowych na sezon 2014 i przyznam, że jest z tym nie mały problem. Dodam, że najbardziej interesowały mnie ubezpieczenia od kradzieży roweru. Zaskoczyło mnie to, że żaden ubezpieczyciel nie daje dedykowanego ubezpieczenia od kradzieży roweru z piwnicy czy innego pomieszczenia przynależnego do mieszkania.

  Owszem można ubezpieczyć elementy ruchome mieszkania, w ramach których będzie ubezpieczony nasz rower stojący np. w piwnicy. Tu jest pułapka! Wszystkie firmy ubezpieczeniowe jakie sprawdzałem w razie kradzieży, zwracają tylko od 5% do 10% wartości ubezpieczenia elementów ruchomych. Pomijam już inne kwestie związane z tym, jakie wymogi musi spełnić nasze pomieszczenie przynależne, aby takie ubezpieczenie zadziałało w razie kradzieży. Do tej pory byłem przekonany, że można ubezpieczyć wszystko. Jak widać takie rzeczy tylko w Hollywood :).

 • votus

  Niestety wszytko z tymi ubezpieczeniami fajnie, ale nie ma ubezpieczenia od kradzieży na którym najbardziej mi zależało. Czytając OWU, jest mowa tylko o rabunku: „Rozbój to kradzież połączona z użyciem przemocy wobec osoby lub groźbą natychmiastowego jej użycia albo dokonana poprzez doprowadzenie człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności. Na równi z tym należy traktować sytuację, w której pokrzywdzony pod wpływem takiej groźby natychmiast wydaje przedmiot sprawcy.”

  Więc robiąc zakupy zapinając rower itp. gdy tylko ktoś go zdoła ukraść to żadne odszkodowanie nie zostanie wypłacone… Moje pytanie brzmi gdzie tu sens takiego ubezpieczenia, chyba nie na terenie RP, a gdzieś indziej. Uważam że nikt zbytnio nie będzie zabierał mi roweru, gdy tylko będzie musiał stawić czoła z jego właścicielem, bo nie podejdzie w biały dzień z maską i nas nie obrabuje…

  Szkoda, że brak na polskim rynku ubezpieczenia od zwykłej kradzieży. Co z tego, że ma się zapięcie nie do przecięcia, jak stojak na rowery jest zrobiony z cienkiej blaszki :(

  Cytat zaczerpnięty z http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozb%C3%B3j

 • gosiak

  Panowie, potweirdzam, że żaden ubezpieczyciel na polskim rynku w ramach polisy Casco roweru nie daje ochrony od tzw. „kradzieży zwykłej”. PZU daje od rabunku – czyli „wyrwanie siłą roweru”. Natomiast, jak już ktoś pisał, jeśli przypnę rower do stojaka pod restaurację i pójdę zjeść obiad, i rower zniknie, to ubezpieczyciel NIE WYPŁACI odszkodowania.

  Mało tego – w ramach casco roweru nie są ubezpieczone uszkodzenia powstałe podczas przeworzenia roweru innymi środkami transportu (np. na bagazniku samochodu) ani powstałe podczas wyczynowego uprawiania sportu i udziału w rajdach. Czyli jak pojedziesz sobie z 5letnim dzieckiem na rodzinny rajd rowerowy po parku i uszkodzisz sobie rower, to lipa… no i szkody w ogumieniu są też wyłączone….i franszyza jest 5%, min 50zł…. :)

  Czytajcie OWU !!!!!!!!!!!!! One naprawdę są napisane po polsku :)

 • ge

  Wobec komentarzy sugeruję przeredagowanie art. trafilem na stronę z google i musiałem odkyrć prawdę dop. w komentarzach – nie da się ubezpieczyć roweru od kradzieży zwykłej , a ubezp. mieszkania nie chroni w pełni piwnicy

 • jakas

  Dziękuję, informacje które tutaj znalazłam na pewno mi się przydadzą, gdyż zamierzam ubezpieczyć rower i rozważam wszystkie opcje (trzeba przyznać jest ich sporo). Chciałabym jednak zauważyć, że nie zgłębiłeś tematu dotyczącego firmy MySafety i ubezpieczenia Twój bezpieczny rower – bo z tego co się orientuję, to coś takiego również prowadzą (z tego co pamiętam). Ubezpieczenie chyba obejmuje kradzież i nieszczęśliwy wypadek komunikacyjny… za dużo tego przeglądałam i już mi się plącze! Jeszcze raz dziękuje za cenne informacje!

 • Hej, na rynku pojawiają się nowe firmy, które świadczą takie usługi. Postaram się ich dodać do listy wolną chwilą. A samo ubezpieczenie, które oferują, to tak naprawdę AXA, a oni są pośrednikiem.

 • ltb

  Mysafety jak poczytasz to zobaczysz, że słabym rozwiązaniem jest. 65% w drugim roku i jakieś 25% wartości w trzecim.

 • Ekspert Link4

  Teraz jest jeszcze prostsza możliwość ubezpieczenia roweru – wystarczy go kupić w Tesco, dzięki współpracy z Link 4 każdy zakupiony tam rower otrzyma roczne ubezpieczenie od kradzieży, bezpłatnie, wystarczy zachować dowód zakupu.

  • Dziękuję za informację, wklej tu proszę link do warunków takiego ubezpieczenia, fajnie byłoby się z tym zapoznać.

 • witek

  Witam, czy ubezpieczenie roweru z ramą karbonową też jest możliwe, od uszkodzeń roweru będących następstwem przewrócenia na rowerze? Miałem już kilka sytuacji, gdy samochody wręcz spychały mnie na pobocze, i ciężko jest utrzymać równowagę, szczególnie, że mam przypięte nogi do pedałów. Do tego stan niektórych dróg również pozostawia wiele do życzenia. Może ktoś ubezpieczał rower od tego typu zdarzeń, lub słyszał o takich ubezpieczeniach?

  • Szczerze mówiąc nie słyszałem o takich ubezpieczeniach, co nie znaczy, że takich nie ma. Ale nie wiem czy takie przypadki nie podlegają pod indywidualne ustalenia, co pewnie kosztuje sporo.

 • Anna

  Witam,

  szukałam ostatnio ubezpieczenia roweru – okazuje się „My safety” wspomniane wcześniej przez forumowiczów nie prowadzi już sprzedaży ubezpieczenia roweru. Proponuje „Ochronę roweru”, która różni się tym, że nie są zwracane pieniądze za skradziony rower. W ramach ochrony otrzymuje się:
  – specjalną plombę na rower z indywidualnym numerem ID
  – specjalną linkę, która jeśli zostanie poruszona po kilku sekundach wydaje bardzo nieprzyjemny dźwięk, który skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei.

  Pozdrawiam.