Najdroższe rowery w Polsce i na świecieZapraszam do obejrzenia najnowszego odcinka Rowerowych Porad, w którym zastanawiam się czy jeździć rowerem samemu, w parze czy w grupie. Zachęcam także do subskrybowania kanału.Czy da się jednoznacznie określić, który rower na świecie jest najdroższy? To zadanie chyba niewykonalne. Jest wiele autorskich modeli, wiele rowerów przygotowywanych przez profesjonalnych tunerów, których ceny mogą przyprawić o zawrót głowy.

Łatwiej zatem zapytać o najdroższy seryjny rower. Najdroższy jaki udało mi się znaleźć, był Scott Addict RC, który katalogowo kosztuje 30.390 zł. Rower bez pedałów waży 6,6 kilograma. Czyli z pedałami akurat będzie trochę powyżej obowiązującej minimalnej normy wagi roweru, ustalonej przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI), która wynosi 6,8 kilograma dla rowerów biorących udział w zawodach. Ale ceny rowerów oraz technologie w nich dostępne zmieniają się bardzo, bardzo szybko. Myślę, że będą pojawiać się coraz droższe i bardziej dopracowane rowery, a 30 tysięcy złotych to dopiero początek.

Dopisek 2015: Tak, to był początek. Teraz spokojnie da się kupić rower za 50-60 tysięcy. I niebawem odświeżę ten spis. Tymczasem ceny najdroższych rowerów sprawdzisz tutaj.

Jaki jest najdroższy rower

 

Wśród rowerów górskich prym wiedzie również Scott z modelami Genius Limited oraz Spark Limited. Zaznaczę, że mówimy o rowerach z pełną amortyzacją, których waga oscyluje wokół 10 kg. Stąd niestety bierze się cena.

Jeżeli chodzi o najdroższy rower świata – to chyba liderem jest rower firmy Aurumania (łac. aurum – złoto).  Wysadzana 600 kryształami Svarowskiego rama wykonana z 24-karatowego złota, siodełko i chwyty kierownicy wykonane z brązowej skóry. Rower kosztuje, bagatela – 100.000 dolarów, czyli w przeliczeniu na polską walutę: 300 tysięcy złotych!!! Ale chyba każdy chciałby taki rower postawić sobie w pokoju :)

Rower Aurumania Złoty

Nie pozostaje nic innego jak zbierać pieniążki i kiedyś sobie takiego kupić. Albo od razu dwa. Jeden do jeżdżenia – a drugi na części zapasowe, a co! Myślę, że na taki rower warto było by chyba ubezpieczenie AC wykupić, bo szkoda by było, gdyby go spod sklepu ukradli :)

 
 • Anonymous

  jestem amatorem jazdy na rowerze przejezdzam okolo 2000km miesiecznie ale czy jakies dodatki typu zloto czy nawet diamenty sa potrzebne rowerowi.o co tu chodzi . producent takiego roweru powinien sie przebadac i ci co taki rower kupia.

 • Łukasz – Rowerowe Porady

  Przecież to rower dla kolekcjonera. Taka pokazówka jubilerska :) Przecież na nim nikt nie będzie jeździł :)

 • Elegant_Androgyne

  Ostatnio widziałem na brytyjskim eBay przedwojennego, nieużywanego Raleigha za ponad 20k EUR. Ciekawe, czy ktoś go kupi. Wyglądał orgazmicznie :)

 • marzena

  FAJNY ;) TYLKO ZA DROGI. :d

 • Anonim

  ja pitole to ma być dobrze pokazany rower

 • @Anonim – hej, wpis pochodzi z 2010 roku, z początków bloga, gdy działałem jeszcze na blogspocie. Wstawiałem tam wtedy niezbyt duże zdjęcia, które przy nowym szablonie faktycznie wyglądają niezbyt okazale.

  Dodałem nowe, większe zdjęcia. Zresztą cały wpis jest do zaktualizowania, bo przez cztery lata wiele się zmieniło jeśli chodzi o ceny i modele :)

 • TUKAN TOM

  Zawsze się zastanawiam jak by się jechało na takim wypasionym rowerku ( myślę o tym pierwszym ) chciałbym mieć kiedyś okazję spróbować jazdy na takim cacku :)