Skocz do zawartości

Stroje ze sklepu odziezdlakolarzy.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj trochę o tym zjawisku poczytasz, także w komentarzach:

http://blog.stylowa.pro/czy-warto-kupowac-chinskie-podrobki-odziezy-rowerowej/

 

Cóż, najczęściej w takich przypadkach nie dowiesz się, póki sam nie kupisz. Z jakością może być różnie, różnie też może być z Twoimi odczuciami, bo zależy ile czasu jednorazowo chcesz spędzać na rowerze w konkretnych ciuchach.

Odnośnik do komentarza

No i wszystko stało się jasne. Wklejam korespondencję od Specialized:

 

"

Dzień dobry Panie Jacku.

 

Firma “FROGMAN – 331 cycle shop”, nie jest naszym dealerem, a oferowane przez niego produkty z logiem Specialized nie pochodzą z legalnej dystrybucji.

Dodatkowo informacja, która pomoże panu uniknąć podrabianych produktów:
Specialized do produkcji swojej odzieży nie używa materiału typy collmax lycra.

 

 

Za Specialized Europe B.V

Bereza Bartłomiej

Custom Service ISS Representative Poland and Czech "

Odnośnik do komentarza

Łukasz, przeczytałem ten tekst, z linka który wkleiłeś. Ciekawy. Generalnie podróbki nas zalewają. Nie wiem jakie produkty są najczęściej kopiowane jeśli chodzi o sprzęt i akcesoria rowerowe ale spotkałem się z podrobionymi ramami i kierownicami karbonowymi, Specialized, Pinarello i FSA. Na Allegro jest zalew podrobionych kasków Specialized. Może warto kiedyś napisać jakiś artykuł na ten temat i podać jak odróżnić podróbkę od oryginału. Najgroźniejsze są kierownice, sztyce podsiodłowe i koła bo wielu ludzi połamało się już przez pęknięte kierownice i koła z podłego, podrobionego karbonu. Ramy szosowe pękają rzadziej. Natomiast karbonowe ramy MTB nagminnie i nie ma to znaczenia czy oryginalne czy podrobione.

Odnośnik do komentarza

A tu jeszcze kilka słów o karbonowych kołach od SzymonBajka:

http://szymonbike.blogspot.com/2012/05/obrecze-carbon-z-chin-review.html

 

Ogólnie w kwestii produkcji i sprzedaży panuje Dziki Zachód. Jeżeli chodzi o wpis z rozpoznawaniem podróbek, to ciężko mi będzie go przygotować, nie mając oryginału i podróbki w ręku.

No i często widać to na pierwszy rzut oka, po tym jak się spojrzy na sprzedającego, opis i podejrzanie niską cenę.

 

Ale myślę nad poruszeniem innego tematu, o którym na razie nie będę pisał ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...