Skocz do zawartości

Szlak Orlich Gniazd - Jura Krakowsko Częstochowska


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy wszystkich na Szlak Orlich Gniazd. Trasa wręcz stworzona do tego by pokonać ją rowerem. Ze względu na ograniczenia czasowe (weekendowy wypad) skoncentrowaliśmy się na odcinku Bydlin - Smoleń - Pilica - Ogrodzieniec - Bobolice - Mirów. Trasa ta jest niezwykle malownicza, bogata w zabytki i zróżnicowana pod względem rowerowym:)

 

Południową część szlaku poznaliśmy już podczas naszych rowerowych wycieczek po Ojcowskim Parku Narodowym, więc czeka nas jeszcze wizyta rowerami w Częstochowie, Olsztynie i okolicach:)

Odnośnik do komentarza

Nie byłem ale zamierzam się wybrać. Natomiast ciekawszy wydaje mi się szlak zamków gotyckich. W zeszłym roku tam jeździliśmy i naprawdę jest co pozwiedzać. Przykładowa pętla jednego dnia Malbork-Sztum-Kwidzyn-Gniew-Malbork. Mój syn był zachwycony. Bo ruiny na Jurze to chyba raczej zbyt ciekawe nie są. Ale może się mylę. Atrakcyjny pod względem zabytków wydaje się też Dolnośląski Szlak Zamków i Pałaców.

Odnośnik do komentarza

Miałem przyjemność zwiedzić zarówno zamki krzyżackie, jak i ruiny jurajskich warowni. Trudno porównać obie atrakcje. Szlak zamków gotyckich to imponujące budowle w bardzo dobrym stanie. Z kolei Jura oferuje głównie "romantyczne" ruiny:) Jeśli kogoś interesuje historia i zamki, oba miejsc przypadną mu do gustu. Do tego wydaje mi się, że szlak jurajski jest bardziej urozmaicony krajobrazowo. A Dolny Śląsk ze swoimi licznymi zamkami jest na liście wypraw 2016:)

 

PS Szlak Orlich Gniazd rowerem ciąg dalszy. Tym razem nie tylko zamki. Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć,
 
i nam w rowerowym udziale przypadła Jura w tym roku. Kilka dni, tylko po części śląskiej. Podczas Światowych Dni Młodzieży, więc z dodatkowymi atrakcjami po drodze. O wszystkim jak zawsze na naszym blogu:
 
Szlakiem Orlich Gniazd. Śląskie na rowerze
 
A w skrócie, zapraszam!
 
 
Częstochowa wita nas serdecznie, pustymi alejami:
 
czestochowa-wita-pielgrzymow-jura-2016-s
 
 
Wkrótce ewakuujemy się po fajnych drogach rowerowych nad Wartę:
 
szlak-rowerowy-nad-warta-jura-2016-szymo
 
 
Oglądamy zamek w Olsztynie:
 
jura-2016-szymon-nitka-7920jpg-jura-2016
 
 
Trafiamy na efektowne miejsca na trasie - staw Amerykan w Złotym Potoku:
 
jura-2016-szymon-nitka-8045jpg-jura-2016
 
 
Jemy pyszne jurajskie pstrągi:
 
jura-2016-szymon-nitka-8068jpg-jura-2016
 
 
Zaglądamy na jeden z największych kirkutów w okolicy - w Żarkach:
 
jura-2016-szymon-nitka-8113jpg-jura-2016
 
 
Jedziemy świetnymi nowymi drogami rowerowymi po okolicach Żarek:
 
jura-2016-szymon-nitka-8141jpg-jura-2016
 
 
Bardzo podoba nam się odbudowany od zera prawie zamek w Bobolicach:
 
jura-2016-szymon-nitka-8283jpg-jura-2016
 
 
I często znikamy w klimatyczne lasy Jury:
 
rowerowy-szlak-orlich-gniazd-jura-2016-s
 
 
Wciąż świetna miejscówka na wakacyjne rowery.
 
 
Z pozdrowieniami :),
 
Szy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

ja mieszkam koło zamku w Bydlinie (1km w linii prostej) powiem Wam, że okolica jest stworzona pod rower. Rzut beretem stąd są zamki w Smoleniu (odbudowuje się, w tym momencie wygląda świetnie), Rabsztynie (też widać prace na zamku) oraz Ogrodzieńcu (tego nie trzeba przedstawiać. Poza zamkami jest wiele leśnych i szutrowych drug oraz Pustynia Błędowska. Polecam gorąco!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...