Skocz do zawartości

Jaki rower do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie zastanawiam się nad kupnem roweru. Interesuje mnie głównie jazda z górek, po lasach, ale także od czasu do czasu lubię pojeździć i postuntować na drodze asfaltowej.  Natknąłem się na dwa takie rowery, które mi się spodobały:

https://www.giant-bicycles.com/pl/brass-2-2011

https://sklep.szobakbike.pl/rowery/rowery-dirt/raptor-1-0,produkt17398/

 

Co o nich sądzicie ? Który jest lepszy ? Jestem również otwarty na inne propozycje :) 

Odnośnik do komentarza

Hej w sumie tak patrząc na te rowery to ok fajne lepszy wg mnie CTM Raptor. Zważ na to że to rodzaj roweru dirtowego więc jak chcesz jazdę po lesie to wybrałbym raczej górski rower bo rower dirtowy to jest jak bmx tylko dodane przerzutki amortyzator. Rowerem dirtowym nie pojeździsz w terenie bo się skończysz nie dasz rady podjazdu wykonać za nisko siodełko ułożone i nie ta geometria ramy. Na Twoim miejscu brałbym tylko górski na asfalcie też pojeździsz najwyżej możesz założyć sobie jakieś opony crossowe. I zadaj sobie pytanie o odpowiedz jaki rozmiar ramy jakie koła 27,5" 29" lub 27,5"+  i  29"+(różnią się tym że mają szersze opony np jak normalny góral ma opony 29x2.3  czyli szerokość opony jest 2,3" to w oponach 29+ masz serokość opony 3" czyli szersze i tylko tym się różnią szerokością bieżnika).  Na kołach 27,5" są one skrętniejsze na zjazdach będziesz miał lepszą manewrowość a koła 29" to masz mniejszy kąt natarcia mniejsze opory toczenia i w większości na maratonach rowerowych jeżdżą ludzie na 29"musisz się przypatrzeć sam jeżdżę na maratonach iw widzę ogromną przewagę mają koła 29" mało ludzi jeździ na 27.5" kołach nawet mistrzowie i mistrzynie jeżdżą na kołach 29". 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...