Skocz do zawartości

Smartwatch na rower


Rekomendowane odpowiedzi

Może bym zakupił ale w mojej ocenie max budżet na taki zegarek to dla mnie 250 zł. nie wiem czy za tyle coś z sensem się dostanie. Porządny Garmin to chyba kosztuje krocie. Kolega ma bodajże 920 XT, który kosztował prawie 2000. I wyciąga szkło powiększające żeby coś na nim zobaczyć :) Gdzieś czytałem że TomTom robi niezły produkt. Zróbcie research, może i ja się coś dowiem. Przydałby mi się do różnych aktywności zegarek z GPS, który zapisuje ślad GPS, który można łatwo eksportować do Garmin Connect lub Strava. Oprócz tego oczekuję od niego powiadomień Bluetooth o przychodzących na telefon połączeniach, SMSach i mailach. Czyli musi mieć chyba Bluetooth Low Power żeby mu baterii nie zeżarło momentem. No i musi działać na beterii chociaż 24h. Reszta chyba nie jest mi konieczna. Najlepszy byłby nie z kolorowym wyświetlaczem tylko z e-ink. Jak znam życie to tego co chcę nie ma lub kosztuje krocie.

Odnośnik do komentarza

Z mojego punktu widzenia 600 zł na zegarek to trochę za dużo. Zważywszy że niedawno za niecałe 700 kupiłem Garmina 800, którego przydatność na rowerze jest dramatycznie większa. Ja znajdę czas to może zrobię jakiś research. Na razie wciągnęła mnie nowa robota :) Właśnie muszę zdać egzamin online z przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu :)

Odnośnik do komentarza

Tanie smartwatche (no name, Made in China) wyświetlają powiadomienia z telefonu, mają głośnik, można odebrać rozmowę. Garmin Fenix ma powiadomienia sms/telefon oraz z aplikacji (to co ustawisz w telefonie). Licznik rowerowy EDGE (520, 820, 1000) mają powiadomienia SMS i o przychodzących rozmowach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad zakupem, ale zupełnie się nie znam. Najważniejsze pytanie czy w ogóle warto? Korzystacie? Jakie podstawowe funkcje powinien mieć  i ewentualnie jakie polecacie? Dlaczego ja się zastanawiam? Bo mi często przerywa endomondo i treningi przepadają. 

Jeśli chcesz żeby Ci treningi nie przepadały polecam STRAVE.

Do tego pulsometr. Strava obsługuje ANT+ i BLE. Instalować można ja jako apke na smartfona. Łączy się z Facebookiem, Garminem, Polarem i innymi.

Jakie chcesz mieć funkcje w tym zegarku. Czy ma służyć tylko do monitorowanie Twoich wyczynów czy chcesz teenować z zegarmiek przed nosem?

 

pozdro,

M

Odnośnik do komentarza

Zależy mi szczególnie na zapamiętywaniu treningów i informacji o nich. Do rozmów  mam słuchawki. Jadąc rowerem nie czytam smsów bo mam złe doświadczenia :)  nie interesuje mnie odbieranie maili. Więc tylko monitorowanie treningów, amatorskich zresztą. Tak więc zbyt profesjonalny sprzęt w moim przypadku to byłby przerost formy nad treścią :)

Odnośnik do komentarza

Z praktyki mogę powiedzieć, że gubienie sygnału GPS to bardziej kwestia urządzenia niż aplikacji. Mój stary HTC strasznie długo wyszukiwał sygnał GPS i zdarzało się, że w trakcie go gubił. Nie było znaczenia z jakiej apki korzystałem. Na nowym telefonie nie mam takich problemów. Podobnie jak w przypadku zegarka Garmin Fenix, którego używam.

Jeżeli szukasz taniego zegarka GPS do treningów to polecam Ci popatrzeć na coś używanego ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...